Kotły elektryczne C.O. Galmet

Jeśli jesteś na etapie wyboru odpowiedniego urządzenia grzewczego do swojego domu, sprawdź oferowany przez nas w tej kategorii produktów kocioł elektryczny Galmet. Wysoka wydajność, szybki nagrzew, prosta obsługa i bardzo cicha praca – to zaledwie kilka argumentów przemawiających za tym, by spośród dostępnych na rynku pieców wybrać system tej marki. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na kocioł elektryczny Galmet? Jakie są inne zalety tego rodzaju urządzeń? Odpowiadamy poniżej!

Kocioł elektryczny Galmet – czym jest i jak działa to urządzenie grzewcze?

Kocioł elektryczny Galmet – lub mówiąc inaczej piec – to system grzewczy, który – jak sama nazwa wskazuje – pobiera energię elektryczną. Ta z kolei nagrzewa grzałkę, a wytworzone w ten sposób ciepło zasila system centralnego ogrzewania.

W tym dziale naszego sklepu internetowego proponujemy Ci systemy te w kilku wariantach do wyboru. Poszczególne modele, które Ci proponujemy, różnią się od siebie przede wszystkim mocą grzewczą i klasą efektywności energetycznej. Przed zakupem konkretnego produktu koniecznie sprawdź te dane. Dzięki temu wybierzesz piec najlepiej dopasowany do potrzeb Twoich i innych domowników.

Kocioł elektryczny Galmet – funkcje i zabezpieczenia

  • Ochrona przed przegrzaniem.

Kiedy temperatura wody jest zbyt wysoka, kocioł elektryczny Galmet przestaje grzać. Zamiast tego urządzenie podtrzymuje obecną temperaturę, do czasu aż ta uzyska bezpieczną wartość.

  • Zabezpieczenie przed zamarzaniem.

Równie groźne co przegrzanie, jest zamarznięcie pieca. To dlatego urządzenia Galmet mają funkcję chroniącą przed zbyt niskimi temperaturami. W zależności od poziomu wykrytej temperatury kocioł uruchomi tryb pierwszego albo drugiego zabezpieczenia przed zamarznięciem.

  • Ochrona antybakteryjna.

Elektryczne kotły c.o. są również zabezpieczone przed bakteriami. Kiedy piec podgrzewa się do temperatury 65°C, zbiornik automatycznie się dezynfekuje.

  • Zabezpieczenie przed niepotrzebnymi stratami energii.

Kiedy przez 10 minut nie korzystasz z wyświetlacza kotła c.o., wyłącza się on. Dzięki temu zużycie energii zostaje zredukowane.

Piec elektryczny Galmet i jego najważniejsze zalety

  • Wysoka wydajność.

Piec elektryczny Galmet szybko uzyskuje pożądaną temperaturę. To czyni te urządzenia grzewcze maksymalnie wydajnymi energetycznie.

  • Szybki montaż.

Elektryczne kotły c.o. są proste w montażu, między innymi dzięki kompaktowej budowie.

  • Ładny design.

W odróżnieniu od większości urządzeń tego typu piec elektryczny Galmet jest nie tylko wydajny, ale też atrakcyjnie wygląda. Prosta budowa i białe fronty sprawiają, że dopasujesz go do każdego wnętrza.

  • Prosta obsługa.

Czytelny wyświetlacz LCD, intuicyjne menu, zabezpieczenia, które włączają się automatycznie, kiedy piec jest zagrożony na przykład zamarznięciem lub przegrzaniem: dzięki wszystkim tym rozwiązaniom użytkowanie pieca elektrycznego Galmet jest proste.