Zbiornik buforowy Kamen — sposób na magazynowanie ciepła

Zbiornik buforowy, czyli tzw. magazyn ciepła, to dobrze izolowany pojemnik wypełniony wodą, który jest montowany pomiędzy urządzeniem grzewczym a odbiornikami. Zbiornik buforowy magazynuje ciepło z niewielkimi stratami i przekazuje je dalej do instalacji zgodnie z zapotrzebowaniem. 

Dogrzanie wody w buforze ma miejsce, gdy jej temperatura spadnie poniżej określonego poziomu. Dopiero wtedy następuje uruchomienie urządzenia grzewczego. Zbiornik buforowy może być wykorzystany w każdym typie instalacji grzewczej, a magazynowane ciepło może pochodzić z więcej niż jednego źródła, na przykład z kotła i paneli fotowoltaicznych.

W przypadku instalacji z pompą ciepła bufor jest elementem niezbędnym, a przy piecach stałopalnych stanowi sposób na optymalizację ich pracy oraz oszczędność.

Zastosowanie zbiornika buforowego pozwoli zwiększyć wydajność instalacji cieplnej i odciąży pracę źródła ciepła, które nie będzie włączane za każdym razem, kiedy temperatura w pomieszczeniach ulegnie obniżeniu — wówczas energia do ogrzewania zostanie pobrana do instalacji wprost z bufora. 

Takie rozwiązanie w dłuższej perspektywie wydłuży żywotność źródła ciepła i wygeneruje oszczędności. W naszej ofercie posiadamy zbiorniki buforowe Kamen polskiego producenta mającego wieloletnie doświadczenie w produkcji elementów instalacji grzewczych. 

Zbiorniki buforowe Kamen — wspomagacze pompy ciepła

Instalacje grzewcze z pompą ciepła zyskują coraz większą popularność, a zbiorniki buforowe są jej ważnym elementem. Pompa ciepła to stosunkowo drogie rozwiązanie, dlatego warto, żeby instalacja była jak najbardziej wydajna, bezawaryjna i aby zwróciła się w jak najkrótszym czasie. Biorąc pod uwagę niższe rachunki za energię oraz inne korzyści płynące z jej użytkowania, warto się na nią zdecydować mimo początkowych wydatków.

Aby zmniejszyć ryzyko awarii i wydłużyć żywotność pompy ciepła w instalacjach grzewczych z jej udziałem stosuje się zbiorniki buforowe. Ich główne zadanie to zwiększenie pojemności wodnej instalacji, co wpływa na wydajność pompy i trwałość całego systemu — ograniczenie częstotliwości włączeń sprężarki ochrania podzespoły pompy i przedłuża jej żywotność, a także chroni układ przed przegrzaniem.

Zbiorniki buforowe Kamen są proste w instalacji oraz oszczędne w eksploatacji. Dostępne są w różnych pojemnościach, dzięki czemu możliwy jest dobór wielkości optymalnej dla każdej instalacji. 

Zbiorniki buforowe Kamen są łatwe w obsłudze i konserwacji, a ze względu na umieszczenie wszystkich króćców po jednej stronie możliwy jest montaż zbiornika przy samej ścianie, co pozwala na oszczędność miejsca. Kamen zbiorniki buforowe mają możliwość podłączenia dodatkowego źródła ciepła, dzięki czemu instalacja grzewcza będzie jeszcze bardziej wydajna. 

Kamen zbiorniki buforowe — korzyści

Kamen zbiorniki buforowe sprawdzą się zarówno w instalacjach grzewczych z piecami stałopalnymi, jak i z pompami ciepła. 

Zastanawiasz się, jakie korzyści da Ci podłączenie zbiornika buforowego? W przypadku instalacji z pompą ciepła będą to:

  • optymalizacja działania pompy, a więc obniżenie kosztów ogrzewania,
  • ograniczenie częstotliwości załączeń pompy, co wydłuży jej żywotność.

A w przypadku pieca stałopalnego:

  • optymalizacja pracy kotła — a więc niższe koszty ogrzewania,
  • mniejsza ilość pracy przy obsłudze kotła — zmniejszenie częstotliwości rozpaleń i dorzucanie opału,
  • ograniczenie emisji zanieczyszczeń — czystsze i bardziej ekologiczne ogrzewanie jest lepsze dla środowiska. 

Dodatkowe korzyści z instalacji zbiornika buforowego:

  • zabezpieczenie instalacji przed przegrzaniem,
  • wzrost autokonsumpcji energii z fotowoltaiki — wpływ na szybszy zwrot tej inwestycji.

Zbiorniki buforowe Kamen w ofercie Bridom.pl

W naszej ofercie znajdują się zbiorniki buforowe firmy Kamen — renomowanego polskiego producenta działającego w obszarze techniki grzewczej. Kamen zbiorniki buforowe dostępne są w różnych pojemnościach — od 200 do 1000 L, dzięki czemu możliwy jest dobór zbiornika odpowiedniego do potrzeb. Wysoka jakość wykonania oraz łatwość w montażu i konserwacji gwarantują długie i bezproblemowe użytkowanie.

Mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie wyposażenia łazienek i armatury grzewczej, dlatego polegamy wyłącznie na sprawdzonych dostawcach, a nasi wykwalifikowani doradcy służą pomocą w wyborze odpowiedniego produktu.