Poszczególne części systemu grzewczego lub instalacji hydraulicznej w domu jednorodzinnym czy budynku gospodarczym, tylko z pozoru są mało istotne. Tak naprawdę każda z nich jest ważna, bo determinuje prawidłowe działanie całej konstrukcji. Takie elementy to między innymi zawory zwrotne grzybkowe, które bez cienia przesady można określić najczęściej używanymi w instalacjach domowych. Jak sama nazwa wskazuje, ich działanie opiera się na części, swoim kształtem przypominającej grzybek, która zamykając się pozwala na przepływ medium wyłącznie w jednym kierunku. Czym jeszcze są zawory grzybkowe? Jakie są ich rodzaje i który z nich będzie najlepszy do instalacji w Twoim domu? Dlaczego warto kupić je w sklepie internetowym Bridom.pl? Przeczytaj nasz tekst, a poznasz odpowiedzi na te i podobne pytania.

Czym są zawory zwrotne grzybkowe?

Zacznijmy od tego, czym są zawory zwrotne. Te elementy instalacji umożliwiają przepływ wody lub innej cieczy tylko w jednym kierunku i zarazem blokują jej transport w przeciwną stronę. Bez tej części instalacja nie może funkcjonować prawidłowo – to ten zawór zabezpiecza cały system przed uszkodzeniami, awariami i przeciekami. Zawór zwrotny działa samoczynnie. Co to znaczy? Nie musisz podłączać go do systemów sterujących – włącza się sam, po przekroczeniu progowej różnicy ciśnień. W instalacjach do użytku domowego najczęściej stosowane są zawory zwrotne grzybkowe. Mają one postać grzybka oraz są wyposażone w gumową uszczelkę. Zamiast niej zastosowany może być również grzybek wykonany z mosiądzu, żeliwa, stali stopowej lub węglowej. Niezależnie od użytego materiału, jest on zamocowany do ruchomego trzpienia. Dzięki tej prostej, nieskomplikowanej budowie, zawór tego rodzaju rzadko się psuje, a jeśli już tak się stanie, to łatwo go naprawić. Właśnie ten, z pozoru błahy element, sprawia że dane medium płynie w jednym kierunku, a instalacja w Twoim domu działania prawidłowo.

Zawory zwrotne grzybkowe dostępne w sklepie Bridom.pl i ich najważniejsze zalety

  • Występują w kilku wariantach do wyboru.

Pojedyncze, podwójne, z rozetą, wykonane z mosiądzu oraz o różnych rozmiarach średnic – w sklepie Bridom.pl znajdziesz wszystkie te warianty zaworów zwrotnych grzybkowych.

  • Są trwałe.

Korpusy i grzybki wykonane z mosiądzu są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.

  • Są łatwo dostępne.

W naszym sklepie internetowym nie tylko kupisz zawory zwrotne grzybkowe różnego typu, ale co równie ważne, po złożeniu zamówienia, szybko dotrą one na wskazany przez Ciebie adres. Większość produktów z tej kategorii wysyłamy w ciągu 24 godzin, natomiast pozostałe maksymalnie do 6 tygodni.

  • Obniżają ryzyko wystąpienia potencjalnej awarii.

Dzięki nieskomplikowanej budowie, zawory zwrotne grzybkowe są mało podatne na uszkodzenia, a ponadto minimalizują potencjalne usterki danej instalacji.

  • Mają szerokie zastosowanie.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz zawory zwrotne grzybkowe do podłączenia do pralki, zmywarki, baterii czy też systemów grzewczych.

Rodzaje zaworów zwrotnych grzybkowych

W zależności od Twoich potrzeb, możesz wybrać różne modele zaworów zwrotnych grzybkowych. Do Twojej dyspozycji jest kilka wariantów średnic – od ½ do 4 cali. Możesz też wybrać podwójny zawór zwrotny grzybkowy z rozetą. Poszczególne modele różnią się od siebie również innymi parametrami: maksymalnym ciśnieniem roboczym i maksymalną temperaturą roboczą. Podczas wyboru zaworu, pamiętaj aby zwrócić uwagę na ich wielkość, dopasowanie go do średnicy rurociągu, rodzaju medium przepływowego i jego ciśnienia. Masz pytania dotyczące produktów z tej kategorii? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, a specjaliści pracujący w naszym sklepie pomogą Ci wybrać najbardziej odpowiednie produkty.