Bez cienia przesady można powiedzieć, że zawory żeliwne przelotowe są nieocenionymi elementami niemal każdej instalacji wodnej oraz kanalizacyjnej. Mało tego – stosuje się je również w przemyśle. Niech nie zmyli Cię ich nieskomplikowana, maksymalnie prosta budowa. To właśnie ona sprawia, że części te są bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia, potencjalne awarie czy przecieki. Również dzięki niej montaż zaworów żeliwnych jest prosty i nie wymaga specjalnych umiejętności. Czym jeszcze wyróżniają się zawory żeliwne przelotowe na tle innych podobnych produktów? Jakie są najważniejsze korzyści wynikające z ich stosowania? Przeczytaj, sprawdź naszą ofertę elementów tego rodzaju, a następnie wybierz spośród niej produkty najlepsze dla siebie.

Zawory żeliwne przelotowe, czyli jakie?

Zawory żeliwne przelotowe to elementy konstrukcyjne różnego typu instalacji, między innymi kanalizacyjnych oraz wodociągowych wody zimnej i ciepłej. Do czego służą? W zależności od potrzeb, zamykają bądź otwierają przepływ cieczy, a ponadto odpowiadają za jego regulację. Ich ultraprosta budowa sprawia, że są odporne na wszelkiego typu uszkodzenia czy przecieki. Wykonane z żeliwa, są trwałe oraz mogą bezawaryjnie działać przez wiele lat. Zdecydowanie najlepszymi produktami tego rodzaju są zawory zrobione z żeliwa białego ciągliwego, które jest wyjątkowo odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a to dlatego, że surowiec ten jest niepodatny na korozję oraz pękanie.Takie modele zaworów znajdziesz w sklepie internetowym Bridom.pl.

Zawory żeliwne przelotowe dostępne w sklepie internetowym Bridom.pl i ich najważniejsze zalety

  • Występują w kilku wariantach do wyboru.

W naszej ofercie znajdziesz zawory żeliwne o różnych średnicach. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą również innymi parametrami, na przykład maksymalnym ciśnieniem roboczym oraz maksymalną temperaturą roboczą.

  • Mają długi okres gwarancji.

Zdecydowana większość zaworów żeliwnych, które kupisz w naszym sklepie internetowym ma czas gwarancji wynoszący nawet 25 lat!

  • Cechuje je wysoka trwałość.

A to za sprawą zastosowania pierwszej klasy żeliwa, które bez kozery można określić jako jeden z najbardziej solidnych materiałów stosowanych w instalacjach wodnych czy kanalizacyjnych.

  • Są łatwo dostępne.

W zależności od wybranego przez Ciebie modelu, czas dostawy produktu wynosi od 24 godzin do 7 dni.

  • Są proste w montażu.

Dzięki nieskomplikowanej budowie, elementy te są bardzo łatwe oraz szybkie w instalacji.

  • Działają samoczynnie.

Oferowane w naszym sklepie internetowym produkty z tej kategorii nie dość, że są bezobsługowe w eksploatacji, to ponadto w zasadzie nie wymagają konserwacji.

Rodzaje zaworów żeliwnych przelotowych

Jak wyżej zaznaczyliśmy, w sklepie internetowym Bridom.pl kupisz rozmaite rodzaje zaworów żeliwnych przelotowych. Pomiędzy sobą różnią się one między innymi wielkością, dlatego przed wyborem konkretnego produktu, zwróć szczególną uwagę na ten parametr. Oferowane przez nas zawory żeliwne przelotowe mają też odmienne wartości dopuszczalnego ciśnienia roboczego i maksymalnej temperatury roboczej. Je również sprawdź przed dodaniem produktu do Twojego koszyka. Potrzebujesz pomocy w wyborze właściwego modelu? Skontaktuj się z nami telefonicznie albo mailowo, a pracownicy naszego sklepu internetowego pomogą Ci dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj zaworu do posiadanej przez Ciebie instalacji.