Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

Wśród wielu zaworów służących do otwierania i zamykania, a także regulowania przepływu wody, istotną grupę stanowią zawory przelotowe mosiężne. Jak wskazuje na to nazwa, wykonane są z mosiądzu, który decyduje o ich trwałości i solidności. Część modeli ma dodatkowe uszczelki teflonowe podnoszące ich odporność na działanie czynników zewnętrznych. W Bridom.pl znajdziesz zawory przelotowe mosiężne kulowe i grzybkowe, różniące się rozmiarami i szczegółami budowy. Inne są także ich uchwyty, choć bez względu na typ, wszystkie są równie wygodne i proste w obsłudze. Ponadto odmienne są warunki, do jakich są przystosowane konkretne zawory. Dostępne modele mogą być wykorzystywane przede wszystkim do instalacji wodociągowych wody zimnej i ciepłej oraz do systemów ogrzewania wodnego.

Zawory przelotowe mosiężne - kulowe i grzybkowe

Zawory przelotowe mosiężne to niewielkie, lecz ważne elementy instalacji wodociągowych i nie tylko. Wykorzystuje się je w systemach grzewczych opartych na pompach cieplnych i kotłach c.o., ale też w instalacjach solarnych, w których pojawia się woda lub glikol. Najpopularniejsza są dwa rodzaje zaworów przelotowych. Zawory kulowe opierają się na działaniu kuli, od której zależy fakt przepuszczania wody lub zakrywania gniazda i odcinania jej przepływu. W zaworach grzybkowych to właśnie część nazywana “grzybkiem” wpływa na przepływ lub zatrzymanie cieczy. Jest to element, który przemieszcza się wzdłuż osi ruchomego trzpienia i zależnie od regulacji pokrętła może zwiększyć, zmniejszyć lub zupełnie odciąć przepływ wody.

Jak wybrać odpowiedni zawór przelotowy mosiężny?

Wybierając zawór przelotowy mosiężny, musisz dopasować go do konkretnego systemu wodociągowego lub grzewczego pod względem rozmiaru. Zwracaj uwagę głównie na rozmiar, ponieważ w takich elementach każdy milimetr może mieć zasadnicze znaczenie dla szczelności całej instalacji. Ponadto koniecznie sprawdź warunki, do jakich przystosowany jest konkretny model. Dostępne są bowiem zawory przelotowe mosiężne, które można wykorzystywać w systemach z cieczą rozgrzaną nawet do 180°C, ale większość może być wykorzystywana jedynie przy temperaturze 90-100°C. Poza tym inne jest ciśnienie, do jakiego przeznaczone są zawory. Istnieją modele, które mogą pracować nawet przy 4 MPa, ale inne są w stanie przetrwać jedynie 1,0 MPa. Dopiero w dalszej kolejności, jeśli istnieje taka możliwość, możesz skupić się na własnych preferencjach, dobierając zawór na podstawie uchwytu służącego do regulacji.

Zawory przelotowe mosiężne w ofercie Bridom.pl

W Bridom.pl dostępne są zawory przelotowe mosiężne zarówno grzybkowe, jak i kulowe. W zależności od produktu zawory są przeznaczone do systemów grzewczych, wodociągowych lub solarnych wypełnionych glikolem. Poszczególne modele różnią się przede wszystkim wymiarami i możliwością połączenia z konkretnym systemem oraz określonym rozmiarem rur. Poza tym mają inne uchwyty, co może mieć znaczenie dla komfortu ich obsługi, Oferujemy zawory z uchwytem dźwigniowym i motylkowym. Co ważne, poszczególne modele są przystosowane do pracy w innych warunkach. Niektóre mogą być stosowane przy temperaturze wody sięgającej 100°C, inne tylko 90°C. Różne jest też dopuszczalne ciśnienie robocze cieczy zapewniające optymalne działanie zaworów.