Wanny trapezowe świetnie nadają się do wnętrz nowoczesnych, pełnych klasy i posiadających dużo wolnej przestrzeni. Nie ma co się oszukiwać, niewielkie łazienki nie będą w stanie zmieścić tak obszernej gabarytowo wanny i ich właściciele będą prawdopodobnie musieli obejść się smakiem.

Wanny trapezowe wyglądają niewiarygodnie modnie, ale czy są równie wygodne? Oczywiście, że tak, i to nie tylko dlatego, że są większe i mają po prostu więcej przestrzeni użytkowej – wanny trapezowe bardzo często są też wyjątkowo ergonomicznie wyprofilowane oraz są szersze w okolicy zagłówka, czym umożliwiają wygodne ułożenie ciała i dopasowanie go do naszych potrzeb, a nie do kształtu wanny.

Większość wanien trapezowych posiada w standardzie interesujące i przydatne dodatki – adapter z pokrywą, stelaż przestrzenny i system odpływowo-przelewowy. Co prawda, nie są to szczególnie drogie elementy w porównaniu z cenami wanien trapezowych, ale to nie cena jest ich zaletą, ale właśnie idealne dopasowanie do wanny i brak związanych z tym problemów.

Wanny trapezowe są na ogół produkowane z ceramiki, stali bądź akrylu. Wbrew pozorom najczęściej wybierane są właśnie wanny trapezowe akrylowe, pomimo tego, że akryl wszem i wobec uważany jest za materiał mniej wytrzymały i mniej odporny na zniszczenia wynikające z użytkowania niż dwa pozostałe. Akryl ma inną, bardzo ważną zaletę, skutecznie niwelującą wymienione wcześniej wady – nie odbiera ciepła od wody i umożliwia dłuższą i przyjemniejszą kąpiel bez ciągłego jej dolewania. Na ogół wanny akrylowe dostępne są w kolorze białym, ale większość producentów na specjalne zamówienie klientów jest w stanie wyprodukować wanny trapezowe w nieco odmiennych, bardziej ekstrawaganckich barwach.

Warto dodać, iż wanny trapezowe bardzo często posiadają również możliwość adaptacji systemów hydromasażu i uczynienia kąpieli w tego rodzaju wannie jeszcze przyjemniejszą.