Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

Od kilku sezonów wanny wolnostojące cieszą się rosnącą popularnością. Powrót do trendu sprzed dziesiątków lat sprawił, że szczególnie wanny wolnostojące owalne są obecnie na topie. Dawniej stanowiły synonim bogactwa i luksusu, dziś kojarzone są przede wszystkim z elegancją i komfortem. W Bridom.pl dostępne są wanny o różnych rozmiarach, co pozwoli Ci znaleźć model idealnie pasujący do konkretnego pomieszczenia. Dostarczane przez sprawdzonych producentów, wanny wolnostojące zachwycają wyglądem i jakością wykonania. Wybierając armaturę w naszym sklepie, stawiasz na modne wnętrze, które posłuży Ci przez długi czas!

Gdzie sprawdzą się wanny wolnostojące owalne?

Ze względu na swoją formę i sposób montażu wanny wolnostojące owalne najlepiej pasują do stosunkowo dużych pomieszczeń. Wspaniale odnajdują się w przestronnych pokojach kąpielowych, gdzie dają wrażenie prawdziwego luksusu. Do bardziej kameralnych łazienek można jednak wpasować wanny wolnostojące boczne, przeznaczone do montażu przy ścianie. Ich zaletą jest możliwość zawieszenia na ścianie półki na kosmetyki. Taka opcja rozwiąże problem braku miejsca na poboczach wanny. Dla zachowania jednolitej estetyki do wanny owalnej warto dopasować inne elementy o podobnym kształcie. Szczególnie atrakcyjnie pasują do nich umywalki owalne, przede wszystkim te nablatowe, które są lepiej eksponowane od modeli wpuszczanych.

Do jakiego stylu pasują wanny wolnostojące owalne?

Jeśli chodzi o design, to wanny wolnostojące owalne pasują zarówno do wnętrz współczesnych, jak i klasycznych. Zależnie od konkretnego produktu wanna może atrakcyjnie wkomponować się do łazienek tradycyjnych i w stylu retro, ale wiele modeli doskonale odnajdzie się w aranżacjach modernistycznych, a nawet futurystycznych. Niektóre wanny wolnostojące świetnie pasują do typowo skandynawskich wnętrz urządzonych na podobieństwo fińskich łaźni. Poza tym warto rozważyć wstawienie takiej wanny do łazienki urządzonej w stylu loftowym. Do armatury wolnostojącej można dołączyć baterie wannowe wolnostojące. Stworzą elegancki duet, który w dodatku będzie niezwykle funkcjonalny w codziennym użytkowaniu.

Jak wybierać wanny wolnostojące owalne?

Biorąc pod uwagę różne modele armatury łazienkowej, wanny wolnostojące owalne należy dobierać do konkretnej łazienki przede wszystkim pod względem wymiarów. Poza długością i szerokością, od których zależy możliwość ustawienia armatury w konkretnym miejscu, znaczenie dla komfortu użytkowania będzie miała wysokość wanny. To od niej zależy ilość wlewanej wody i ryzyko zachlapania podłogi. Za to grubość jej ścianek wpływa m.in. na długość utrzymania temperatury wody. Warto również zastanowić się nad udogodnieniami, jak choćby wykorzystanie materiałów termoizolacyjnych. Takie rozwiązanie nie tylko podnosi przyjemność kąpieli, ale też pozwala ograniczyć zużycie ciepłej wody, przekładając się na obniżenie rachunków.

Wanny wolnostojące owalne w ofercie Bridom.pl

W Bridom.pl oferujemy wanny wolnostojące owalne w wielu odsłonach. Są to głównie wanny akrylowe wzmocnione włóknem szklanym, co decyduje o ich trwałości i eleganckim wyglądzie. Większość modeli nadaje się do ustawienia w dowolnym miejscu, lecz pojawiają się także te jednostronne, np. wanny prawe. Poszczególne modele różnią się też wymiarami, profilem ścianek i kolorem. Obok dominujących modeli białych, zdarzają się również nietuzinkowe wanny czarne. Większość modeli owalnych jest wyposażona w odpływ i automatyczny korek klik-klak. Dzięki niemu przygotowanie relaksującej kąpieli jest jeszcze łatwiejsze. Wszystkie wanny wolnostojące, jak i inne elementy armatury dostępnej w naszym sklepie to propozycje sprawdzonych producentów cenionych na rynku.