Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

Nowoczesne sterowniki solarne to regulatory ciepła przeznaczone do współdziałania z systemami solarnymi opartymi na pompach kolektorowych. Sterownik pozwala na kontrolę pracy zarówno pompy, jak i samych kolektorów słonecznych. W Bridom.pl znajdziesz sterowniki solarne różnych marek. Wszystkie wyróżniają się wysoką jakością wykonania i łatwością obsługi. Doskonale zaprojektowane sterowniki w trwałej, estetycznej obudowie to modele naścienne, które bez problemu zamontujesz w najdogodniejszym dla siebie miejscu. Dzięki temu możesz szybko i sprawnie zarządzać całym systemem, uzyskując optymalną temperaturę z konkretnych źródeł ciepła. W zależności od modelu proponowane sterowniki solarne są wyposażone w różne funkcje i mogą być kompatybilne z innymi urządzeniami.

Sterowniki solarne - funkcjonalność i łatwość obsługi

Dostępne w sprzedaży sterowniki solarne to niewielkie elementy funkcyjne systemów solarnych, które jednak odgrywają niezwykle istotną rolę w ich sprawnym działaniu. Pozwalają na zarządzanie darmową energią czerpaną ze słońca. W zależności od instalacji może ona być wykorzystywana do ogrzewania wody lub budynku. Sterowniki umożliwiają optymalizację współpracy między podstawowym systemem grzewczym a dodatkowym systemem solarnym. Wybierając odpowiednie sterowniki solarne i właściwie je programując, można liczyć na maksimum komfortu, ponieważ przetwarzanie energii słonecznej będzie przebiegało automatycznie, zgodnie z Twoimi potrzebami. Przeważająca część modeli sterowników jest wyposażona w wyświetlacze LED i intuicyjny panel obsługi, co dodatkowo upraszcza kontrolę funkcjonowania instalacji solarnej.

Sterowniki solarne - jak wybrać odpowiedni model?

Wybierając sterowniki solarne, należy dostosować je do konkretnej instalacji solarnej. Choć funkcjonalność tego typu regulatorów jest podobna, to jednak niektóre modele nadają się do wykorzystania w systemach z kotłami c.o., inne natomiast sprawdzają się we współpracy z pompą cyrkulacyjną lub grzałką elektryczną. W zależności od indywidualnych potrzeb dobierz model obsługujący wszystkie urządzenia, z jakich planujesz korzystać. Poza tym sterowniki solarne są wyposażone w inne tryby pracy. Dowiedz się, które z nich są możliwe w określonym modelu i ustal, czy właśnie takie opcje są dla Ciebie odpowiednie. Możesz też pokusić się o sterownik z udogodnieniami takimi jak funkcja ustawienia sterownika na czas wyjazdu, tryb letni, czy tryb przeciwzamarzania.

Sterowniki solarne w asortymencie sklepu Bridom.pl

W Bridom.pl oferujemy wysokiej jakości sterowniki solarne uznanych w branży producentów. Wydajne, niezawodne, a do tego proste w obsłudze pozwolą Ci sprawnie zarządzać całym systemem solarnym. W naszym sklepie znajdziesz modele naścienne przewodowe o minimalistycznym designie, który wkomponuje się do każdego pomieszczenia. Niektóre dają możliwość ustawienia kilku konfiguracji układu. Część modeli jest wyposażonych w zabezpieczenie przed przegrzaniem lub zamarzaniem kolektora. Poza tym proponujemy sterowniki solarne z opcją podłączenia dodatkowych urządzeń, np. grzałki elektrycznej czy pompy cyrkulacyjnej. W tego typu sterownikach istnieje także możliwość ustawienia generowania sygnału do kotła c.o., by został rozpalony w odpowiednim momencie.