Elektryczny przepływowy podgrzewacz wodyPrzepływowe podgrzewacze wody to urządzenia, które cechuje wysoki komfort użytkowania oraz łatwość montażu. Urządzenia przepływowe to gwarancja dostępności ciepłej wody zawsze wtedy, kiedy jest ona potrzebna. Uniwersalność podgrzewaczy sprawia, że doskonale sprawdzają się m.in. w kuchni, łazience, toalecie, pomieszczeniu gospodarczym, na działce lub w domku letniskowym. Wykorzystywane są także w budynkach użyteczności publicznej oraz punktach usługowych (m.in. gastronomia). Modelem podgrzewacza o najszerszej gamie zastosowań jest podgrzewacz Kospel PPE2 electronic LCD. Sprawdź, jakie zalety ma nowoczesny podgrzewacz trójfazowy produkowany w Polsce. Przekonaj się, dlaczego warto wybrać właśnie ten model spośród wszystkich dostępnych urządzeń.

 

Podgrzewacz sterowany elektronicznie

Podgrzewacz Kospel PPE2 electronic LCD jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń przepływowych dostępnych na rynku o klasie efektywności energetycznej A. Urządzenie ma wiele zalet i jest w stanie sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Niewątpliwie największą zaletą modelu PPE2 electronic LCD jest sterowanie elektroniczne. W przeciwieństwie do podgrzewaczy sterowanych hydraulicznie, sterownik elektroniczny umożliwia precyzyjną regulację temperatury wody przez użytkownika.

płytka elektroniczna podgrzewacza przepływowego PPE2
Sterownik elektroniczny podgrzewacza przepływowego Kospel PPE2 electronic LCD

 

Układ sterowania podgrzewacza dobiera odpowiednią moc na podstawie ustawionej temperatury wody wylotowej oraz wielkości poboru i temperatury wody dolotowej. Pokrętło znajdujące się na panelu umożliwia zmianę pożądanej temperatury wody z dokładnością do jednego stopnia w zakresie od 30 do 60 stopni Celsjusza. Płynna regulacja temperatury wody wylotowej oraz pamięć 3 najczęściej używanych temperatur zapewniają bardzo wysoki komfort użytkowania podgrzewacza. Za pomocą pokrętła można ponadto uzyskać dostęp do menu konfiguracyjnego urządzenia.

Cztery moce w jednym urządzeniu

Podgrzewacz PPE2 electronic LCD to urządzenie o uniwersalnym zastosowaniu. Modele PPE2-09/12/15.LCD oraz PPE2-18/12/24.LCD umożliwiają wybór mocy maksymalnej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb użytkownika. Konfiguracja dokonywana przed pierwszym uruchomieniem podgrzewacza (przy wyłączonym zasilaniu) polega na odpowiednim ustawieniu mikroprzełączników znajdujących się na płytce elektronicznej. Po włączeniu do zasilania następuje aktualizacja ustawień podgrzewacza, co jest potwierdzane odpowiednim komunikatem pojawiającym się na wyświetlaczu LCD. Na rynku dostępny jest również model o mocy 27 kW oznaczony symbolem PPE2-27.LCD.

uniwersalny podgrzewacz elektryczny wody

Wyświetlacz LCD

Pracę podgrzewacza PPE2 można nadzorować za pomocą wyświetlacza LCD znajdującego się na przedniej części obudowy. Z wyświetlacza można odczytać informacje o aktualnie nastawionej temperaturze wody wylotowej, aktywności podgrzewacza (włączone/wyłączone podgrzewanie) oraz trybie pracy (wcześniej zaprogramowane temperatury np. ECO, umywalka, wanna). Wyświetlacz jest przełączany ze stanu uśpienia do stanu aktywności w momencie rozpoczęcia podgrzewania wody lub podczas zmiany ustawień. Ekran jest wygaszany automatycznie, kiedy urządzenie przestaje pracować lub po niespełna minucie od ostatniej zmiany ustawień.

wyświetlacz LCD podgrzewacza elektrycznego wody
Wyświetlacz przepływowego podgrzewacza wody Kospel PPE2 electronic LCD

Bezpieczeństwo pracy

Oprogramowanie podgrzewacza PPE2 umożliwia zablokowanie maksymalnej temperatury wody wylotowej. Takie rozwiązanie chroni przed poparzeniem. Warto wspomnieć, że podgrzewacz PPE2 posiada stopień ochrony IP25. Wysoki stopień ochrony pozwala na instalacje urządzenia np. w łazience lub budynku użyteczności publicznej, gdzie podgrzewacz może być narażony na kontakt z wodą.

Współpraca z innym źródłem ciepła

Podgrzewacz PPE2 doskonale radzi sobie z dogrzewaniem wstępnie podgrzanej wody - temperatura wody na zasilaniu może wynosić do 60 stopni. Dzięki tej funkcji, podgrzewacz doskonale sprawdza się w roli wsparcia pracy innego urządzenia w którym woda jest wstępnie podgrzewana. Podgrzewacz przepływowy może dogrzewać wodę dostarczaną m.in. z zasobnika ciepłej wody użytkowej. Jest to doskonałe rozwiązanie m.in. w przypadku rozbudowanej instalacji c.w.u. bez cyrkulacji ciepłej wody użytkowej.

Nowoczesna konstrukcja

Elektryczny podgrzewacz przepływowy Kospel PPE2 electronic LCD to kompaktowe urządzenie zaprojektowane z myślą o niezawodnej i komfortowej pracy. Niewielkie gabaryty (44x24,5x12,6cm) pozwalają na wygodny montaż urządzenia niemal w każdych warunkach. Podgrzewacz może być zamontowany zarówno w zabudowie (np. szafka kuchenna lub umywalkowa), jak i widocznym miejscu. Starannie wykonana obudowa gwarantuje zachowanie estetyki pomieszczenia w którym urządzenie jest zamontowane.

wymiary podgrzewacza przepływowego wody
Wymiary podgrzewacza przepływowego Kospel PPE2 electronic LCD

Jaką moc podgrzewacza elektrycznego wybrać?

Możliwość wyboru maksymalnej mocy urządzenia sprawia, że podgrzewacz PPE2 jest łatwo dopasować do indywidulanych potrzeb użytkowników. Jak już wspomnieliśmy na wstępie naszego artykułu, urządzenie znajduje zastosowanie m.in. w kuchni, łazience, toalecie, pomieszczeniu gospodarczym, na działce lub w domku letniskowym. W przypadku zlewozmywaka w kuchni zaleca się montaż urządzenia o mocy co najmniej 9 kW, w przypadku kabiny prysznicowej - min. 12 kW, natomiast w przypadku wanny - min. 18 kW.

Jaki podgrzewacz wody wybrać?

Ponadto podgrzewacze przepływowe doskonale sprawdzają się w budynkach użyteczności publicznej oraz różnego rodzaju punktach usługowych. Ze względu na swą wydajność i szybkość działania są często instalowane w punkach gastronomicznych, zakładach fryzjerskich oraz gabinetach lekarskich. Szybkość dostarczania wody o pożądanej temperaturze sprawia, że podgrzewacze przepływowe to dziś jedne z najbardziej uniwersalnych urządzeń do podgrzewania wody spośród wszystkich dostępnych na rynku.

Więcej szczegółowych informacji o elektrycznym podgrzewaczu przepływowym Kospel PPE2 electronic LCD można znaleźć w dziale produkty w naszym sklepie internetowym bridom.pl, pod poniższym linkiem.

www.bridom.pl/szukaj?szukaj=tak&fraza=ppe