Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

Kabiny typu WALK-IN to nowość na rynku, która w ekspresowym tempie zdobywa niewiarygodną wręcz. Można powiedzieć, że kabiny te są po prostu modne. Kabiny typu WALK-IN są doskonałym odzwierciedleniem coraz bardziej widocznych w designie tendencji do projektowego minimalizmu i maksymalnego wykorzystania potencjału tkwiącego w materiałach.

Czym są kabiny WALK-IN? To tafle szklane o dużej, w porównaniu z innymi rodzajami kabin, grubości – najczęściej 8 milimetrów. Nie zamykają one całkowicie przestrzeni służącej do kąpieli (jak robią to inne kabiny), ale pozostawiają wolne miejsce, przez które można wejść „pod prysznic” bez konieczności otwierania drzwi. Kabiny typu WALK-IN nie mają po prostu drzwi i najczęściej ograniczone są przez ściankę tylko z jednej strony. To swego rodzaju otwarcie na pomieszczenie jest niezwykle efektowne wizualnie.

Jak mocowane są kabiny typu WALK-IN? Bardzo prosto i bardzo różnorodnie zarazem. Najczęściej są przymocowane na mosiężnych stabilizatorach łączących kabinę ze ścianą i dwóch wspornikach umieszczonych na brodziku lub na podłodze. Innymi sposobami montowania mogą być klamry bądź profile, oczywiście w połączeniu z pojedynczymi lub podwójnymi stabilizatorami. Konstrukcje te pomimo swojej widocznej już na pierwszy rzut oka lekkości, są bardzo stabilne i bardzo wytrzymałe.

Za stabilność i wytrzymałość kabin typu WALK-IN odpowiada nie tylko sposób ich montażu, czy precyzja i staranność wykonania, ale także materiał, z jakiego kabina jest zrobiona. Najpopularniejsze jest oczywiście szkło hartowane w wysokiej temperaturze. To materiał wyższej klasy (także pod względem cenowym), ale należy powiedzieć, że każda złotówka wydana na szklane kabiny typu WALK-IN, to dobrze wydana złotówka.

Kabiny typu WALK-IN niekoniecznie muszą składać się z tylko jednej ściany. Osoby, które mimo wszystko obawiają się, że ich łazienka po każdym prysznicu wymagać będzie gruntownego suszenia, powinny zaopatrzyć się w model, z dodatkowymi szybami (krótszymi, połączonymi z główną szybą). Rozwiązanie takie sprawi, że nie stracimy wiele z minimalistycznego wyglądu, a zyskamy znacznie więcej komfortu.