Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

Kabiny przyścienne okrągłe to wyjątkowo nowoczesne rozwiązanie tradycyjnych problemów z niewielkim metrażem łazienki. Zajmują one mało miejsca, ale nie tracą przy tym nawet odrobiny z komfortu kąpieli. Dodatkowo, ich innowacyjny, ale jakże nam bliski kształt ożywia każde wnętrze i nadaje mu wyjątkowego wyrazu.

To właśnie kształt kabin naściennych okrągłych determinuje wiele zastosowanych w nich rozwiązań technicznych. Zdecydowanie najważniejszym z nich jest sposób otwierania drzwi.

Najczęstszym rozwiązaniem w tej kwestii są drzwi rozsuwane – w jedną bądź w dwie strony. Taki właśnie sposób otwierania drzwi pozwala na zaoszczędzenie miejsca dookoła kabiny. Jeżeli zdecydujemy się na wybór takiej kabiny przyściennej okrągłej, powinniśmy sprawdzić dokładnie materiał, z jakiego zrobione są rolki, sposób wykończenia i przede wszystkim ilość rolek górnych oraz możliwość zdejmowania rolek dolnych. Dlaczego jest to aż tak ważne? Ponieważ to właśnie rolki decydują o komforcie użytkowania kabin przyściennych okrągłych oraz o łatwości, z jaką będziemy mogli je czyścić.

Oprócz modeli z drzwiami rozsuwanymi – na rynku dostępne są także modele z drzwiami uchylanymi. Drzwi mogą uchylać się do wewnątrz bądź do zewnątrz. Co więcej, sposób uchylania drzwi zależy także od ilości ścianek, z których skonstruowana jest kabina. Niektóre z kabin przyściennych okrągłych posiadają tylko jedną ścianę, która przy okazji jest drzwiczkami, a niektóre składają się z kilku ścianek i wtedy jedna lub dwie z nich uchylają się. Kabiny przyścienne okrągłe z drzwiami uchylanymi zajmują więcej miejsca niż modele otwierane poprzez rozsuwanie, ale nadal są znacznie korzystniejsze pod tym względem niż wanny.

Oprócz kształtu i sposobu otwierania kabin przyściennych okrągłych, warto omówić także materiał, z jakich zostały stworzone. W nowoczesnych kabinach, a kabiny przyścienne okrągłe takie właśnie są, bezsprzecznie dominuje szkło hartowane termicznie – materiał bardzo wytrzymały, niezwykle elegancki i dający się bardzo łatwo czyścić. Ekonomiczne wersje kabin przyściennych okrągłych produkowane są z akrylu, ale jest to materiał odrobinę gorszej jakości.