Kabiny przyścienne kwadratowe mają wiele zalet i praktycznie żadnych wad. Mieszczą się praktycznie wszędzie, są eleganckie, praktyczne i bardzo funkcjonalne. Nic więc dziwnego, że od wielu lat są jednym z najczęstszych wyborów naszych klientów.

Kształt kabin przyściennych kwadratowych bardzo precyzyjnie określa ich kształt i sposób montażu, ale twierdzenie, że wszystkie one są do siebie podobne, jest twierdzeniem z założenia błędnym.

Sposób otwierania drzwi w kabinach przyściennych kwadratowych różni się w zależności od modelu.

Bardzo popularne są kabiny z drzwiami rozsuwanymi – zajmują one mniej miejsca i łatwiej się do nich wchodzi, ale sprawność działania zależy głównie od jakość rolek, na jakich są umieszczone. Jeśli zdecydujemy się na zakup kabiny przyściennej kwadratowej z drzwiami rozsuwanymi, upewnijmy się, że mechanizm będzie działał bez zarzutu – zarówno w momencie zakupu, jak i w trakcie jego użytkowania. Jak to zrobić? Wystarczy dopytać się o jakość rolek – na przykład o to, czy górne rolki są podwójne oraz czy dolne są zdejmowane. To bardzo dogodne rozwiązanie nie tylko na czas kąpieli, ale także w przypadku czyszczenia kabiny przyściennej kwadratowej.

Oczywiście kabiny z drzwiami rozsuwanymi to niejedyne modele dostępne na rynku. Dużo znajdziemy również kabin z drzwiami uchylnymi. W przypadku zakupu takich drzwi, szczególną uwagę musimy zwrócić na jakość zawiasów i sposób ich zamontowania, ponieważ to właśnie one decydować będą o żywotności tego mechanizmu.

Szczelność kabiny przyściennej kwadratowej zapewniają uszczelki, zarówno te znajdujące się na drzwiach, jak i te umieszczone na ściankach. Świetnym rozwiązaniem są uszczelki magnetyczne – hit ostatnich lat. Oprócz szczelnych uszczelek, kabiny przyścienne kwadratowe powinny posiadać regulowane profile, które zapobiegają krzywiznom ścian oraz chromowane uchwyty.

Kabiny produkowane są najczęściej ze szkła hartowanego – matowego, przezroczystego, z nadrukowanymi wzorami lub napisami. Szkło jest prawdopodobnie najlepszym materiałem – szczególnie jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości.