Kabiny pięciokątne to zdecydowanie wybór na piątkę. Nowoczesne, precyzyjnie wykonane, bardzo komfortowe i przestronne – każdy, kto choć raz miał okazję zobaczyć takie kabiny na żywo doskonale wie, dlaczego cieszą się one ostatnio niesłabnącą popularnością.

Korzystanie z kabin pięciokątnych to czysta przyjemność. Ich minimalistyczna forma i dbałe podejście do szczegółów, to tylko początek drogi do wyjątkowych kąpieli – siła kabin pięciokątnych tkwi przecież nie tylko w ich wyglądzie!

Kabin pięciokątne produkowane są najczęściej z gustownego połączenia szkła, aluminium i mosiądzu. Szkło (termicznie hartowane) to doskonały materiał – coraz więcej modeli kabin jest z niego produkowanych. Dlaczego właśnie szkło? Ponieważ jest wyjątkowo wytrzymałe, odporne na zadrapania i plamy, lekkie i do tego bardzo łatwo daje się czyścić. Jeżeli łatwość czyszczenia to za mało – polecamy specjalne powłoki nanoszone na ścianki kabin, na przykład – Maxi Clean – zapobiegającą osadzania osadu i kamienia. Aluminium jest lekkie i wytrzymałe zarazem. Doskonale nadaje się do tworzenia profili – sprawia, że konstrukcja jest mocna i zarazem nie jest zbytnio obciążona. Uchwyty i zawiasy powinny być wykonane z mosiądzu (chromowanego) – zapewni to im doskonałe funkcjonowanie przez wiele kąpieli.

Nie należy przejmować się przejmować ograniczoną wielkością łazienki. To prawda, że kabiny pięciokątne są przestronne, ale tylko pozornie zajmują dużo miejsce. O dziwo jest wręcz przeciwnie. Kabiny pięciokątne nie potrzebują zbyt dużego metrażu – zmieszczą się nawet w mikrołazienkach. Wszystko to za sprawą ściętej linii drzwi.

Drzwi w kabinach pięciokątnych otwierają się najczęściej w sposób uchylny do zewnątrz (rzadziej do wewnątrz) i w związku z tym nie powinniśmy planować umiejscowienia żadnych sprzętów łazienkowych na drodze ich poruszania się.

Wielkość kabin pięciokątnych jest oczywiście zróżnicowana i dostosowana do rozbieżnościach dotyczących wielkości wolnej powierzchni, jaką dysponują klienci. Najczęściej ich wysokość wynosi 1850 milimetrów, ale wielkość ta może zmieniać się nawet o 10 centymetrów (zarówno w górę, jak i w dół).