Kabiny narożne prostokątne prezentują się najlepiej w nowoczesnych wnętrzach z dużą klasą i niekoniecznie dużą ilością wolnego miejsca. Zajmują co prawda małą powierzchnię, ale wcale nie wpływa to negatywnie na komfort płynący zarówno z szybkiej kąpieli przed pracą, jak i tej trochę dłuższej pod koniec ciężkiego dnia.

Wybierając kabinę narożną prostokątną musimy dokładnie rozplanować umieszczenie wszystkich sprzętów w naszej łazience. Chodzi tu przede wszystkim o umożliwienie swobodnego otwierania drzwi kabiny – najczęściej w kabinach narożnych prostokątnych otwierają się one w sposób uchylny, co wymusza w pewnym stopniu konieczność pozostawienia odrobiny wolnego miejsca w najbliższej okolicy. Osoby, dla których przestrzeń w łazience jest na wagę złota, powinny pomyśleć raczej o kabinie narożnej prostokątnej otwieranej w sposób rozsuwany.

Mechanizm otwierania kabiny narożnej prostokątnej wymusza konkretny sposób jej konstrukcji. Kabiny otwierane w sposób uchylny zaopatrzone są w zawiasy, a kabiny rozsuwane w rolki. Wydaje się, że są to szczegóły, z zasady nieistotne. Oczywiście takie podejście do tematu jest błędne. Powiedzenie "diabeł tkwi w szczegółach" jest tutaj wyjątkowo trafne – to właśnie jakość zawiasów i rolek wpływa na komfort użytkowania kabiny. Niewiele jest gorszych rzeczy w kąpieli pod prysznicem niż problem z otworzeniem drzwiczek czy z góry skazana na porażkę walka z nieszczelnościami wynikającymi z niedomkniętej kabiny.

Większość nowoczesnych kabin narożnych prostokątnych wykonanych jest ze szkła – materiału doskonałego – lekkiego, wytrzymałego, odpornego na zadrapania, dającego się łatwo wyczyścić. Pomimo wielkiej popularności tego materiału, nadal wiele osób decyduje się na kabiny akrylowe – lżejsze i tańsze od kabin szklanych, ale przy okazji mniej wytrzymałe.

Kabiny narożne prostokątne są najczęściej większe od kabin narożnych kwadratowych i wymagają odrobinę więcej miejsca – ale nadal pozostają korzystniejszym pod tym względem rozwiązaniem, niż nawet najmniejsze wanny.