Kabiny narożne półokrągłe świetnie wyglądają, a jeszcze lepiej pasują do małych wnętrz i do osób, które lubią czasem postać w kącie (przy okazji się wykąpać). Kształt kabin, jak sama nazwa wskazuje, nadaje im krągłości i łagodności, ale to tylko pierwsze wrażenie – są one równie łagodne, jak wytrzymałe i solidne. Montaż kabin narożnych półokrągłych dosłownie i w przenośni opiera się na kącie łazienki - oparcie w postaci dwóch ścian powoduje, że kabiny te są wyjątkowo stabilne.

Drzwi kabin narożnych półokrągłych najczęściej otwierają się na zasadzie rozsuwana, czyli mówiąc inaczej są one osadzone na rolkach (górnych i dolnych). Nowoczesne modele kabin posiadają podwójne górne rolki łożyskowe oraz odpinane rolki dolne. Rozwiązania te ułatwiają montaż, korzystanie z kabiny oraz jej czyszczenie.

Jeśli piszemy o czyszczeniu, to musimy wspomnieć o materiałach, z jakich zrobione są kabiny narożne półokrągłe. Najczęściej jest to szkoło hartowane termicznie o zróżnicowanej grubości od 4 do 6 milimetrów (chociaż zdarzają się szyby zarówno cieńsze, jak i grubsze). Hartowanie termiczne szkła sprawia, że jest ono jeszcze bezpieczniejsze i jeszcze wytrzymalsze.

W kabinach narożnych półokrągłych bardzo ważnymi elementami są profile. Nie tylko wzmacniają i spajają konstrukcję, ale nadają kabinie specyficznego wyglądu i pozwalają na zobaczenie jej w zupełnie innym świetle. Warto upewnić się, czy wybrany przez nas model posiada profile najwyższej jakości.

Wysokość kabin narożnych półokrągłych bardzo często mieści się w granicach 1,80 do 1,90 metra. Przed zakupem należy zdecydować, czy kabina osadzona zostanie na brodziku czy bezpośrednio na podłodze (co wpłynie na całkowitą wysokość kabiny).

Oprócz walorów estetycznych, solidnego wykonania i najlepszych materiałów, wybrana przez nas kabina narożna półokrągła powinna cechować się udogodnieniami, których przydatność zauważymy bardzo szybko – między innymi ciche zamykanie, magnetyczne uszczelki czy wejście bez barier.