Kabiny narożne kwadratowe świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, ale doskonale też sprawdzają się w bardziej tradycyjnym wystroju. Można powiedzieć, że raczej dopełniają łazienkę i dodają jej trochę więcej klasy.

Wybór najlepszej dla nas opcji, nie jest sprawą prostą. Zanim zaczniemy wybierać odpowiedni model kabiny narożnej kwadratowej, powinniśmy upewnić się, czy nasza łazienka jest do niej przystosowana. Chodzi tutaj nie tylko o odpowiednią ilość wolnego miejsca (ponieważ kabiny narożne kwadratowe nie potrzebują dużej przestrzeni), ale także, a może przede wszystkim, o zabezpieczenie ściany przed wilgocią.

Kabiny narożne kwadratowe najczęściej produkowane są ze szkła. Oczywiście nie ma tutaj żadnych powód do obaw. Szkło wykorzystane w produkcji jest hartowane termicznie i często jest bardziej wytrzymałe od innych materiałów. Pomimo wyraźnej dominacji kabin narożnikowych kwadratowych wykonanych ze szkła, na rynku dostępne są także modele wykonane z akrylu – materiału tańszego, ale także mniej wytrzymałego.

Wybór samego materiału to nie wszystko. Zarówno szkło, jak i akryl dostępne są w różnych wersjach – przezroczystych, matowych, z nadrukami lub bez nadruków. Co więcej, wiele z modeli kabin narożnych kwadratowych posiada odpowiednie pokrycia powierzchni, które ułatwiają spływanie wody, utrzymanie kabiny w czystości, czy nawet wykazują właściwości grzybobójcze czy przeciwpleśniowe.

Jeśli chodzi o sposób otwierania, to podobnie jak w innych rodzajach kabin, mamy do dyspozycji wiele różnych mechanizmów. Najczęściej nasi klienci decydują się na drzwi rozsuwane lub uchylane.

Przy wyborze kabiny narożnej kwadratowej warto zwrócić również uwagę na szczegóły, na przykład na sposób wykończenia czy jakość akcesoriów takich jak zawiasy, rolki, odbojniki, uszczelki czy zaślepki, ponieważ bardzo często to właśnie te elementy decydują o całościowej jakości produktu.

Nie zapominajmy także o dodatkowych opcjach zwiększających funkcjonalność bądź ułatwiających korzystanie z kabiny, na przykład o cichym zamykaniu, szerokim wejściu czy systemie odprowadzania wody.