Kabiny czterościenne półokrągłe są wyjątkowo przestronne, kuszą swoimi niebanalnymi kształtami i pozwalają na oszczędzenie znacznej ilości miejsca nawet w małych pomieszczeniach. To świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie zarówno komfort, jak i elegancję.

Kabiny czterościenne półokrągłe zadziwiają swoją różnorodnością. Ograniczenie kształtu kabiny wcale nie ogranicza możliwości technicznych – kabiny te mogą składać się z trzech lub czterech przednich ścianek. Ilość ścianek determinuje też w pewnym sensie sposób otwierania. Najczęściej drzwi w kabinach czterościenny półokrągłych są rozsuwane, ale w zależności właśnie od ilości ścianek przednich mogą być rozsuwane w jedną lub w dwie strony. Kabiny z drzwiami rozsuwanymi w dwie strony dają zdecydowanie większy dostęp do wnętrza i umożliwiają bardziej komfortową kąpiel. Oczywiście na rynku znaleźć można także modele z drzwiami uchylanymi (czyli inaczej mówiąc z obrotowym systemem otwierania) – należy jednak zaznaczyć, że rozwiązanie takie wymaga więcej miejsca w łazience, a jak wiemy, nie każdy może sobie pozwolić na rozrzutność w tej kwestii.

Warto przemyśleć wybór odpowiedniego modelu także pod kątem jakości wykończenia i zastosowanych elementów. Bardzo istotne są w tym przypadku na przykład rolki, czyli mechanizm służący do przesuwania drzwi. Rolki o wysokiej jakości z pewnością zapewnią długi okres bezproblemowego z nich korzystania oraz nie zepsują się i nam przyjemności z kąpieli. Niemniej ważne są także profile – tutaj znaczenie ma nie tylko jakość ich wykonania czy materiał produkcyjny, ale również ich kolor – najczęściej jest to satyna bądź chrom.

Kabiny czterościenne półokrągłe wykonane są przede wszystkim ze szkła hartowanego o różnej grubości - standardowo jest to wielkość od 5 do 6 milimetrów, ale w naszej ofercie posiadamy także kabiny o ścianach grubszych i cieńszych.

Montaż kabiny zależy oczywiście od naszego projektu. Kabinę zamontować można zarówno bezpośrednio na podłodze, jak i osadzić na brodziku. Przy zakupie kabiny warto zwrócić uwagę na sposób montażu danego modelu – nie wszystkie bowiem są uniwersalne.