Zlewozmywaki Franke z ociekaczem są praktycznym rozwiązaniem w każdej kuchni, zarówno tej mniejszej, jak i tej przestronnej. Wiele osób sądzi, że ten element jest zbędny w przypadku niewielkich pomieszczeń, ponieważ zabiera cenną przestrzeń roboczą. Nic bardziej mylnego. Ociekacz tak naprawdę oferuje użytkownikom sporo miejsca do odstawiania gorących naczyń, które mogłyby zniszczyć powierzchnię blatu, a także powierzchnię do wyschnięcia garnków czy szklanek po ich umyciu. Co więcej, zlew Franke z ociekaczem może być wyposażony w osobny odpływ bądź rowki, sprawiające, że woda będzie spływać do komory. Dzięki temu w razie wypełnionego po brzegi zlewozmywaka można w tej części szybko przepłukać ulubiony kubek czy warzywa albo rozmrażać produkty spożywcze.

Zlewozmywaki Franke z ociekaczem – liczba komór umożliwiająca optymalne zagospodarowanie strefy wody

Zlew Franke z ociekaczem może mieć różną liczbę komór. Dzięki temu można go łatwiej dopasować do swojej kuchni, a także zorganizować strefę wody. Zlewozmywaki Franke 1,5-komorowe z ociekaczem charakteryzują się budową podobną do konstrukcji, jaką mają zlewozmywaki Franke jednokomorowe z ociekaczem. Składają się z jednej głównej komory oraz dodatkowej, mniejszej. Jest to przede wszystkim rozwiązanie, które może zastąpić zlewozmywaki Franke dwukomorowe z ociekaczem w mniejszych mieszkaniach. Do kuchni o średnim lub dużym metrażu najczęściej wybierane są właśnie zlewozmywaki Franke dwukomorowe. Ich budowa zawiera dwie komory w równych bądź podobnych rozmiarach. Zarówno zlewozmywaki Franke jednokomorowe z ociekaczem, jak i wersje 1,5- i 2-komorowe można dopasować do szerokiej gamy szafek w rozmiarze od 30 do 120 cm. Ciekawym rozwiązaniem są również zlewy narożne, które umieszczone w rogu kuchni oszczędzają miejsce na blatach roboczych.

Zlewozmywaki Franke dwukomorowe z ociekaczem, a także inne wersje w wielu wariantach materiałowych

Zarówno zlewozmywaki Franke dwukomorowe z ociekaczem, jak i zlewozmywaki Franke 1,5-komorowe oraz zlewozmywaki Franke jednokomorowe mogą być wykonane z wielu materiałów, od których zależą ich właściwości i wykończenie. Zlewozmywaki Franke 1,5-komorowe z ociekaczem oraz pozostałe wersje z różną liczbą komór może tworzyć Fragranit+, który składa się z naturalnego granitu oraz spoiwa akrylowego. Dzięki temu zlewy są odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania oraz zabrudzenia. Ponadto pokryte są powłoką antybakteryjną – Sanitized. Warianty te są niepodatne również na wahania temperatur oraz krótkotrwałe oddziaływanie ciepła do 280°C. Zlewozmywaki Franke jednokomorowe z ociekaczem oraz dwu- i półtorakomorowe mogą być wykonane z Fraceramu. Modele ceramiczne cechują się eleganckim designem oraz solidnym wykonaniem. Kolejny materiał to Tectonite, który jest kompozytem syntetycznych tworzyw. Zlewozmywaki te można poddać recyklingowi, a dodatkowo są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne i lekkie. Czwarta opcja to zlewozmywaki Franke z ociekaczem ze stali szlachetnej, które mają neutralną stylistykę, ponadczasowe wykończenie oraz są niezwykle trwałe.

Zlewozmywak Franke dwukomorowy, jednokomorowy i 1,5-komorowy z ociekaczem – wiele opcji montażu

Zlewozmywaki Franke 1,5-komorowe z ociekaczem, a także wersje jedno- i dwukomorowe tworzone są zgodne z kuchennymi trendami wnętrzarskimi. W związku z tym niezależnie od typu blatu można łatwo dobrać odpowiedni model do swojej kuchni. W przypadku blatów z kamienia oraz kompozytowych świetnym wyjściem będzie zlewozmywak Franke dwukomorowy z ociekaczem montowany na równi z blatem. W blatach z laminatami i drewna sprawdzą się zlewy wbudowywane, które charakteryzują się tym, że kołnierz wystaje ponad blat. Takie rozwiązanie doskonale chroni higroskopijne blaty przed wnikaniem wody. Ostatnia możliwość to zlewozmywaki do podbudowy, montowane od dołu blatu. Opcja ta nadaje się znakomicie do blatów z kamienia naturalnego i sztucznego, a także konglomeratów.

Zlew Franke z ociekaczem – jakość, estetyka i trwałość

Oferowane w naszym sklepie zlewozmywaki z ociekaczem Franke to gwarancja dobrego wyboru. Mnogość wersji kolorystycznych od bieli po czerń sprawia, że można je dopasować do każdej przestrzeni. Co więcej, zlewozmywak Franke dwukomorowy z ociekaczem lub o innej liczbie komór to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które ułatwia codzienne zmywanie naczyń, a także przygotowywanie posiłków. Decydując się na dostępne w naszej ofercie zlewy od szwajcarskiego producenta, możesz liczyć na ich użytkowanie przez wiele lat bez widocznych zmian na powierzchni.