Pompy ciepła Atlantic

Wybór systemu ogrzewania jest priorytetową kwestią podczas budowy czy remontu domu. Od wyborów w dużej mierze zależeć będzie szeroko pojęty komfort użytkowania budynku związany z optymalną temperaturą wnętrz. Pompy ciepła Atlantic to doskonała alternatywa dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Firma Atlantic to francuski producent urządzeń grzewczych będący jednym z liderów na rynku. Produkty Atlantic cechuje wydajność, bezpieczeństwo, funkcjonalność i nowoczesne wzornictwo. Pompy ciepła Atlantic to nowoczesny system ogrzewania, który jest wydajny, ekologiczny i niezwykle komfortowy w użytkowaniu. Urządzenie jedną trzecią energii potrzebnej do pracy pobiera z sieci, a resztę stanowi energia pobrana ze środowiska. Jeśli chodzi o pompy ciepła Atlantic, opinie użytkowników są pozytywne — wiele użytkowników na całym świecie, który zdecydowali się na zakup, bezproblemowo użytkuje sprzęt oraz poleca go innym. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą pomp ciepła Atlantic.

Atlantic pompy ciepła — czym są i jak działają?

Pompa ciepła to urządzenie, które pobiera ciepło z zewnątrz i przekazuje je do układu grzewczego budynku. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu czynnika chłodzącego, którego temperatura wrzenia jest niższa od zera. Oznacza to, że może pobierać ciepło z zewnątrz, nawet kiedy, panuje mróz.

Urządzenia te dzieli się ze względu na źródło ciepła: pompy powietrzne, wodne i gruntowe, oraz ze względu na miejsce umieszczenia wymiennika ciepła, który odpowiada za odbieranie ciepła wygenerowanego przez pompę: pompy typu split, w których górny wymiennik ciepła umieszczony jest wewnątrz pomieszczenia oraz pompy typu monoblok, jeśli wymiennik umieszczony jest na zewnątrz.

W dzisiejszych czasach znaczenie energii odnawialnej stale rośnie. Atlantic pompy ciepła to alternatywny system ogrzewania, który wykorzystuje energię odnawialną ze środowiska. Takie rozwiązanie umożliwia zmniejszenie wydatków na ogrzewanie oraz wyeliminowanie problemu emisji zanieczyszczeń. Mimo wysokiej ceny początkowej pompa ciepła jest inwestycją opłacalną — niski koszt eksploatacji sprawia, że w dłuższej perspektywie wydatek ten nie tylko się zwróci, ale również pozwoli na oszczędności. W przypadku podłączenia pompy do instalacji fotowoltaicznej koszty ogrzewania budynku spadają do zera. Pompa ciepła Atlantic monoblok lub split zapewni dużą stabilność w dobie zmiennych cen paliw i energii.

Pompy ciepła Atlantic — zalety instalacji

Pompy ciepła to urządzenia, które nie produkują ciepła na zasadzie spalania — pozyskują ją z energii zgromadzonej w powietrzu. Oferowane pompy ciepła Atlantic typu powietrze-woda nie wymagają dodatkowych inwestycji w postaci prac gruntowych, są proste w montażu i cechuje je wydajna praca. Nadają się zarówno do nowego budownictwa, jak i do starszych obiektów po termomodernizacji. W dodatku jest to system ogrzewania „czysty” nie tylko ekologicznie, ale też dosłownie — nie ma potrzeby składowania opału, znika więc problem brudu i kurzu oraz konieczności wygospodarowania miejsca na węgiel czy drewno. Do najważniejszych zalet pomp ciepła Atlantic należą:

  • cicha praca,
  • duża wydajność dzięki zaawansowanym technologiom i opatentowanym systemom,
  • wielofunkcyjność — możliwość podgrzewania wody w instalacji C.W.U., a także chłodzenie pomieszczeń,
  • wysoka jakość wykonania,
  • wydajne i ekologiczne wymienniki ciepła,
  • autodiagnostyka.

Pompy Atlantic w ofercie Bridom

Atlantic produkuje pompy ciepła do C.W.U., a także pompy ciepła powietrze woda zasilające centralne ogrzewanie. Pompy ciepła Atlantic zapewniają najwyższy komfort dzięki zastosowaniu najlepszych komponentów, nowoczesnych technologii oraz zaawansowanych funkcji sterowania. W ofercie naszego sklepu posiadamy szeroki wybór pomp ciepła Atlantic, w tym podgrzewaczy wody z pompą ciepła, a także urządzenia zasilające C.O.: pompy ciepła Atlantic monoblok i split. Pompy te działają efektywnie w temperaturach otoczenia do -25OC. Cechuje je duża wydajność i cicha praca. Współpracują z innymi źródłami energii jak układy solarne oraz kotły C.O.

Wybierając konkretny model pompy, należy dobrze dopasować moc urządzenia. Zbyt mała moc lub przewymiarowanie może doprowadzić do zwiększonego poboru energii, co będzie generować dodatkowe koszty zużycia energii. Dla domów jednorodzinnych najczęściej wybierane są pompy:

  • pompa ciepła Atlantic 6 kW,
  • pompa ciepła Atlantic 8 kW,
  • pompa ciepła Atlantic 10 kW,
  • pompa ciepła Atlantic 11 kW.

Obliczając zapotrzebowanie na ciepło, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim czynniki takie jak powierzchnia domu i termoizolacja.