Infolinia: 84 534 80 80 (09:00 - 15:00)

Pompa obiegowa Wilo

Na wydajność instalacji ogrzewania montowanej w domu wpływa odpowiedni projekt, a także jakość produktów wykorzystanych podczas jej tworzenia. Oczywiście bardzo ważne jest wybranie właściwego kotła, ale nie mniej istotne są w tym przypadku elementy umożliwiające rozprowadzenie po całym domu wytworzonego w nim ciepła. Należy do nich pompa obiegowa.

Pompa obiegowa Wilo dostępna w naszym sklepie to produkt najwyższej jakości, który będzie doskonałym rozwiązaniem w instalacjach ogrzewania i ciepłej wody. Pozwala on zniwelować największe wady grawitacyjnej instalacji grzewczej. W tego typu systemach kocioł musi być umieszczany poniżej grzejników, a zastosowanie pompy obiegowej umożliwia montaż kotła w dowolnie wybranym miejscu – jest to szczególnie ważne w przypadku domów bez podpiwniczenia.

Dostępne w naszym sklepie pompy obiegowe Wilo pozwalają nie tylko na umieszczenie kotła w dowolnym miejscu, ale także mogą obniżyć wydatki związane z ogrzewaniem. Zwiększenie ciśnienia w instalacji sprawia, że automatyczna regulacja pracy poszczególnych grzejników w domu działa bardziej wydajnie dostosowując się do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Montaż tego typu pompy zmniejsza ponadto bezwładność cieplną instalacji, dzięki czemu szybciej reaguje ona na zmiany temperatury. Jest to także doskonałe rozwiązanie, aby przywrócić sprawność starej lub źle zaprojektowanej instalacji grawitacyjnej – zwiększenie ciśnienia w systemie ogrzewania może skutecznie zniwelować problem nierównomiernego rozprowadzania ciepła do grzejników.