Infolinia: 84 534 80 80 (09:00 - 15:00)

Pompa obiegowa Grundfos

Aby ogrzewanie w domu spełniało we właściwy sposób swoją funkcję, konieczne jest zamontowanie odpowiedniej instalacji grzewczej. Wybór kotła to jednak nie wszystko – istotne znaczenie mają także elementy pozwalające na równomierne rozprowadzanie ciepła po wszystkich pomieszczeniach w budynku. Jednym z nich jest pompa obiegowa.

Dostępna w naszym sklepie pompa obiegowa Grundfos to produkt wysokiej jakości, który sprawdzi się doskonale w instalacji ogrzewania i ciepłej wody. Jej zastosowanie pozwala wyeliminować największe wady grawitacyjnej instalacji grzewczej, w której kocioł musi być umieszczony co najmniej 2-3 metry poniżej grzejników. Montaż pompy obiegowej sprawia, że kocioł doskonale spełni swoją rolę niezależnie od tego, w jakim miejscu będzie się znajdował. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w budynkach bez podpiwniczenia.

Pompy obiegowe Grundfos wpływają ponadto na obniżenie kosztów eksploatacji ogrzewania. Większe ciśnienie w instalacji pozwala na efektywniejsze wykorzystanie automatycznej regulacji wydajności poszczególnych grzejników w budynku zależnie od aktualnego zapotrzebowania, a niższa bezwładność cieplna przyspiesza reakcję na zmiany temperatury. Montaż tego typu pompy bywa również doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy nieprawidłowo wykonana albo stara instalacja grawitacyjna powoduje niedostateczne nagrzewanie się grzejników w budynku.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantujemy wysoką jakość oferowanych produktów oraz fachowe doradztwo