Zbiorniki buforowe to przede wszystkim gwarancja wydajności i funkcjonalności systemów grzewczych. Najlepiej spełniają swoje zadanie wówczas gdy montowane są przy bardziej złożonych instalacjach grzewczych, gdzie pełnią rolę akumulatora dla czynnika grzewczego. Magazynuje on energię, którą wykorzystuje w momencie, gdy trzeba dogrzać gospodarstwo domowe.

Zasobniki buforowe to przede wszystkim oszczędność, która prowadzi do ograniczenia używania kotłów grzewczych, co przekłada się na niższe opłaty za energię. Kolejnym ich atutem jest ekologia, ponieważ dzięki magazynowaniu nadwyżki energii cieplnej na później emitujesz mniej dwutlenku węgla do atmosfery. Zbiorniki buforowe mogą wykorzystywać taryfy, dzięki czemu możesz korzystać z funkcji ogrzewania w godzinach nocnych, kiedy energia jest tańsza, a zmagazynowane nadwyżki wykorzystać w potrzebie.

Dlaczego warto zainwestować w zbiorniki buforowe bez wężownicy?

Głównym powodem, dla którego powinieneś zastanowić się nad instalacją zbiorników buforowych, jest częstotliwość korzystania z kotłów ciepła. Kiedy są używane często, ale na krótki czas, powoduje to ich szybsze zużycie i skraca żywotność. Kiedy jesteś posiadaczem zasobnika buforowego, do momentu, gdy nie wyczerpie on swojego zapasu ciepła, nie musisz uruchamiać systemu ogrzewania, ponieważ temperatura domu jest utrzymana na odpowiednim poziomie.

Pamiętaj, że kupując zbiornik buforowy, inwestycję ponosisz tylko raz, natomiast oszczędność, jaka z niej płynie, jest długofalowa. Rzadsze uruchamianie kotłów ciepła to mniejsze opłaty za wytwarzanie energii, a dodatkowo dłuższa żywotność całego systemu grzewczego. Oznacza to, że wymiana pieca lub źródła ciepła, z jakiego korzystasz, opóźni się, a przy odpowiedniej konserwacji będzie służyła Ci przez długie lata, oszczędzając energię i Twoje pieniądze. Dodatkowo przysłużysz się ekologii, ograniczając emisję CO2.

Mamy również dobrą wiadomość dla posiadaczy instalacji fotowoltaicznych. Zbiorniki buforowe bez wężownicy nowej generacji są kompatybilne z tego rodzaju źródłem energii, dzięki czemu bez problemu podłączysz konstrukcję do swojej instalacji grzewczej.

Czym charakteryzują się zbiorniki buforowe bez wężownicy?

Zbiorniki buforowe bez wężownicy mają wiele funkcjonalności. Przede wszystkim zabezpieczają naszą instalację grzewczą przed przegrzaniem poprzez magazynowanie nadmiaru energii cieplnej (pozostaje on do wykorzystania w momencie zapotrzebowania). Dodatkowym atutem jest to, że mogą one być zasilane z kilku różnych źródeł ciepła, dzięki czemu możesz wykorzystywać różne możliwości. Wiąże się to często z dużą oszczędnością, ograniczeniem eksploatacji urządzeń oraz ochroną środowiska naturalnego.

Dzięki takiemu zbiornikowi dużo łatwiej jest utrzymać w gospodarstwie domowym stałą temperaturę. Zapewnia zasilanie urządzeniom podłączonym zarówno do zamkniętych, jak i otwartych układów. Dzięki wysokiej klasy stali, z jakiej wykonuje się zbiorniki buforowe bez wężownicy, mamy pewność, że są odporne na korozję oraz mogą pracować pod wysokim ciśnieniem bez ryzyka usterki. Brak wężownic wiąże się z wolniejszym nagrzewaniem wody, jednak jej temperatura utrzymuje się przez dłuższy czas.

Sprawdź naszą ofertę Bridom.pl i znajdź odpowiedni dla siebie zbiornik buforowy, który zapewni Ci optymalizację zużycia energii oraz komfortową temperaturę o każdej porze roku.