Wymienniki wody pionowe Kospel

Wymienniki ciepłej wody niezmiennie znajdują się w czołówce najpopularniejszych metod dostarczania ciepła do wody użytkowej. Pionowe wymienniki ciepła Kospel są propozycjami, obok których nie powinien przejść obojętnie nikt, kto ceni sobie maksymalnie wydajny sprzęt perfekcyjnie dostosowany do jego warunków oraz oczekiwań. Producent dołożył wszelkich starań, by znajdujące się w jego ofercie wyroby pozostawały przede wszystkim bezpiecznymi i trwałymi rozwiązaniami. Dostępne w sprzedaży zasobniki Kospel wyprodukowane zostały z najwyższej jakości stali – dzięki niej urządzenie zachowa perfekcyjną szczelność, co realnie zminimalizuje ryzyko wszelkich awarii. Dodatkowo każdy model pokryty został grubą warstwą emalii ceramicznej, zabezpieczającej całość konstrukcji przed korozją.

Kospel: wymienniki wody z wężownicą. Kiedy się sprawdzą?

W asortymencie firmy Kospel odnaleźć możesz dwa podstawowe typy wymienników ciepła; te wyposażone w jedną lub dwie wężownice. Oba z wymienionych produktów skonstruowane zostały z myślą o współdziałaniu z kotłami, a ich głównym zadaniem jest dystrybuowanie ciepła generowanego przez system grzewczy, w którego posiadaniu jesteś. Wspomniane wężownice (których moc mierzona jest w kilowatach) odpowiadają za dostarczenie wygenerowanego przez wymiennik ciepła bezpośrednio do wody użytkowej. Pamiętaj, że wybór idealnego modelu podyktowany powinien być skalą docelowego działania – wymienniki Kospel cechują się pojemnością znamionową od 100 do aż 500 litrów. Co istotne, wszystkie pionowe wymienniki przeznaczone są do zamontowania w kotłowni.

Zasobniki Kospel bez wężownicy – co dzięki nim zyskasz?

Modele wymienników wody z jedną wężownicą cieszą się nie mniejszym uznaniem i popularnością niż ich podwójne odpowiedniki. Zasobniki ciepłej wody użytkowej, do jakich należą propozycje marki Kospel, często połączone są z wyposażoną w termostat grzałką, dzięki czemu produkowana jest podgrzana woda, idealna do sprzątania, prania czy celów higienicznych. Oba modele wyposażone są również w anodę magnezową, gwarantującą dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne, co ma realny wpływ na jakość pozyskiwanej ciepłej wody.