Przepływowe elektryczne podgrzewacze wody Ariston

Ariston to włoski producent działający w branży grzewczej. Znane i cenione na całym świecie produkty Ariston podnoszą komfort życia użytkowników dzięki wydajności, bezproblemowej obsłudze i zaawansowanym funkcjom. Urządzenia Ariston to wysoka jakość i dopracowany nowoczesny design, przy zachowaniu szacunku dla środowiska naturalnego.

Aby osiągnąć komfort idealnie ciepłej wody w kranie w dowolnym momencie, stworzono podgrzewacze wody. Wielu osobom kojarzą się one ze starodawnymi piecykami gazowymi, w których stale palił się płomień. Obecnie ten typ urządzeń przeszedł ogromną transformację i nie tylko nie szpeci pomieszczeń, ale oprócz pełnienia zasadniczej funkcji, jaką jest grzanie wody, może stanowić ciekawy aspekt wizualny wnętrza.

Na rynku dostępne są podgrzewacze zasilane elektrycznie i gazowo w dwóch typach: przepływowym i pojemnościowym. Poznaj naszą ofertę przepływowych elektrycznych podgrzewaczy Ariston.

Elektryczne przepływowe podgrzewacze wody Ariston — czym są i jak działają?

Instalacja wodna warunkuje komfort użytkowania budynku. Dostęp do ciepłej wody o każdej porze ma niebagatelne znaczenie w codziennym życiu. W jego osiągnięciu pomagają urządzenia takie jak podgrzewacze wody. To element układu odpowiedzialny za dostępność ciepłej wody w kranie.

Ariston przepływowy podgrzewacz wody to urządzenie, które podgrzewa wodę na bieżąco, a proces rozpoczyna się po odkręceniu kranu. Woda pobierana z sieci jest ogrzewana do temperatury określonej przez użytkownika. Podgrzewacz wody przepływowy Ariston może być jednopunktowy, czyli zasilać jeden punkt poboru wody lub wielopunktowy, do którego podłączymy kilka punktów poboru, np. umywalkę i wannę. Istotną informacją dotyczącą montażu jest to, że podgrzewacze wielopunktowe o większej mocy wymagają zasilania trójfazowego.

Przepływowe podgrzewacze wody Ariston — zalety

Korzystanie z elektrycznego przepływowego podgrzewacza wody Ariston jest niezwykle komfortowym rozwiązaniem i ma wiele zalet. Do najważniejszych należą:

  • brak konieczności oczekiwania na ciepłą wodę — ciepła woda jest dostępna od razu, w każdym momencie,
  • możliwość precyzyjnego ustawienia temperatury wody,
  • energooszczędność,
  • przyjazność dla środowiska,
  • brak strat ciepła w obiegu wody,
  • kompaktowe rozmiary,
  • dekoracyjny design.

Marka Ariston słynie z wysokiej jakości swoich sprzętów grzewczych oraz nieprzeciętnego designu. Elektryczny podgrzewacz przepływowy Ariston ma postać kompaktowego urządzenia o nowoczesnym designie. Jest wyposażony w panel sterowania z interaktywnym interfejsem użytkownika. Pozwala on na precyzyjne ustawienie temperatury wody, co wpływa na komfort użytkowania. Producent oferuje podgrzewacze wielopunktowe — możliwe jest podłączenie kilku punktów poboru wody. Ponadto podgrzewacze przepływowe Ariston cechuje łatwość instalacji. Urządzenia te są energooszczędne dzięki wydajności pracy i eliminacji strat ciepła podczas krążenia wody w układzie.

Przepływowy elektryczny podgrzewacz wody Ariston ze względu na niewielkie rozmiary świetnie sprawdzi się w przypadku konieczności podgrzewania wody tylko w jednym punkcie. W tego typu urządzeniach nie jest wymagane magazynowanie ciepłej wody w zbiorniku, dlatego są one doskonałym rozwiązaniem do niewielkich pomieszczeń.