Podgrzewacze wody Ariston

Podgrzewacz wody to urządzenie, którego zadaniem jest podgrzewanie wody do ustalonej temperatury tak, aby po odkręceniu kranu móc komfortowo z niej korzystać. Podgrzewacze wody dzielą się na przepływowe i pojemnościowe. Mogą się też różnić sposobem zasilania — dostępne są urządzenia zasilane na prąd lub gaz. Wybór odpowiedniego rodzaju i wariantu zależy od wielu czynników, w tym przede wszystkim od zapotrzebowania na C.W.U., specyfiki budynku oraz dostępności miejsca.

W ofercie naszego sklepu posiadamy podgrzewacze wody firmy Ariston, która jest znanym i cenionym producentem komponentów układów grzewczych. Podgrzewacz do wody Ariston to dobry wybór dla osób, które cenią wysoką jakość wykonania i efektywność działania, a także mają na uwadze dobro środowiska.

Podgrzewacz do wody Ariston — rodzaje

Kiedyś niemal w każdym domu obecne były podgrzewacze gazowe. Dziś popularność elektrycznych instalacji grzewczych stale rośnie i to elektryczne podgrzewacze należą do najczęściej wybieranych urządzeń. Cechują się one bezawaryjnością i bezpieczeństwem. Niezależnie od źródła zasilania podgrzewacze do wody dzieli również pod kątem zasady ich działania. Tu wyróżniamy pojemnościowe i przepływowe podgrzewacze do wody.

W ofercie naszego sklepu znajdują się wszystkie rodzaje podgrzewaczy do wody tego producenta:

  • elektryczne pojemnościowe podgrzewacze wody Ariston,
  • elektryczne przepływowe podgrzewacze wody Ariston,
  • gazowe pojemnościowe podgrzewacze wody Ariston,
  • gazowe przepływowe podgrzewacze wody Ariston.

Podgrzewacz do wody Ariston — jaki wybrać?

Wybór podgrzewacza do wody jest istotną kwestią, która będzie wpływać na codzienny komfort mieszkańców oraz wysokość rachunków. Pod uwagę należy wziąć takie czynniki jak zapotrzebowanie na ciepłą wodę, uwarunkowania budynku, dostępność miejsca oraz budżet, jaki możemy przeznaczyć na comiesięczne opłaty. Zmienne ceny energii znacząco wpływają na decyzje dotyczące instalacji grzewczych.

W niewielkim mieszkaniu sprawdzi się gazowy lub elektryczny przepływowy podgrzewacz wody Ariston, który może być zamontowany nawet w małej łazience. Dobrym rozwiązaniem będzie też pojemnościowy podgrzewacz z niewielkim zbiornikiem, np. podgrzewacz wody Ariston 5L, podgrzewacz wody Ariston 10L, podgrzewacz wody Ariston 50L, podgrzewacz wody Ariston 60L lub podgrzewacz Ariston 80L. Dostępność wersji podgrzewaczy pionowych i poziomych o wydłużonym kształcie zwiększa możliwość dopasowania do niemal każdej przestrzeni. W przypadku większej liczby domowników zapotrzebowanie na ciepłą wodę rośnie. W domach jednorodzinnych najlepiej sprawdzi się pojemnościowy podgrzewacz wody z większym zbiornikiem. W takich przypadkach należy rozważyć np. podgrzewacz wody Ariston 100L lub 200L.

Podgrzewacz wody Ariston — dlaczego warto?

Podgrzewacze do wody Ariston to urządzenia produkowane przez firmę z wieloletnim doświadczeniem w branży grzewczej. Podgrzewacze wody Ariston cechuje bardzo wysoka jakość wykonania. Są one produkowane z mocnych materiałów, a dodatkowo zbiorniki zabezpieczone są antykorozyjną emalią tytanową. Podgrzewacze wody Ariston to urządzenia zaawansowane technologicznie — są zaopatrzone w szereg udogodnień, które czynią instalację jeszcze bardziej wydajną i komfortową. W bojlerach elektrycznych Ariston warte uwagi są na przykład funkcje Eco Evo i I-memory, dzięki którym urządzenie zapamiętuje przyzwyczajenia domowników związane z zapotrzebowaniem na ciepłą wodę i względem nich dostosowuje swoją pracę. Z kolei dzięki funkcji Shower Ready będziesz wiedział, kiedy ciepła woda na pierwszy prysznic jest dostępna. Funkcja Water Plus utrzymuje zimną wodę na dnie zbiornika, zapobiegając mieszaniu się z ciepłą wodą, co ogranicza straty energii. Bojlery gazowe Ariston są sterowane elektronicznie, a część modeli posiada panel LCD. Wszystkie podgrzewacze wody Ariston cechuje unikalny nowoczesny design. Jest on na tyle uniwersalny, że z łatwością dopasuje się do każdego wnętrza.