Infolinia: 84 534 80 80 (09:00 - 15:00)

Ogrzewacze wody Kospel

Ciepła woda to jedno z podstawowych mediów, bez jakich nie można wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania w mieszkaniu, domu, biurze, restauracji itd. W zależności od indywidualnych potrzeb i uwarunkowań technicznych instalacji, firma Kospel proponuje szereg urządzeń umożliwiających ogrzewanie wody.

W ofercie znajdują się ogrzewacze przepływowe i ogrzewacze pojemnościowe. Pierwsze wyróżniają się niewielkimi gabarytami i automatycznie załączają się tylko w momencie odkręcenia kranu, a zatem są energooszczędne. Pozwalają na ciągły pobór ciepłej wody, nieograniczony pojemnością zbiornika.  Ogrzewacze wody Kospel to modele o różnej mocy. Moc ogrzewacza należy dobrać odpowiednio do rodzaju i ilości punktów odbioru wody. Dzięki optymalnemu planowaniu zapotrzebowania na wodę, wbrew powszechnych opiniom podgrzewanie wody prądem wcale nie jest drogie. Podgrzewacz przepływowy umieszczany jest blisko punktów odbioru wody, dzięki czemu nie ma strat wody i energii związanej z jej przepływem czy magazynowaniem. Dla osób poszukujących urządzeń o małej mocy, które pasują do praktycznie każdej instalacji elektrycznej polecane są ogrzewacze pojemnościowe. Niska moc grzałek tego rodzaju ogrzewaczy umożliwia podłączenie ich do zwykłych gniazdek elektrycznych.

Ogrzewacze elektryczne Kospel mają tę przewagę nad gazowym, że nie wymagają budowy specjalnych przyłączy, komina i wentylacji. Ich eksploatacja nie grozi wybuchem ani zaczadzeniem, co oznacza, że stanowią najbardziej bezpieczny sposób na ogrzewania wody.

Podgrzewacze wody Kospel można także podzielić według sposobu sterowania, czyli podgrzewacze z załączaniem hydraulicznym lub podgrzewacze sterowane elektronicznie. Podgrzewacze wody ze sterowaniem elektronicznym zapewniają oszczędność energii i zdecydowanie większy komfort użytkowania.

Dużą popularnością wśród produktów firmy Kospel cieszą się podgrzewacze umywalkowe oraz podgrzewacze prysznicowe, które świetnie sprawdzają w łazienkach, w domkach letniskowych i na campingach. Z kolei podgrzewacze Kospel z serii Amicus często stosuje się w kuchni. Są stosunkowo małe, dzięki czemu można je schować w szafce pod zlewozmywakiem, a jednocześnie pozwalają uzyskać strumień wody umożliwiający komfortowe zmywanie naczyń. Ciekawą propozycją dla właścicieli obiektów użyteczności publicznej są ogrzewacze wody Kospel o podwyższonej odporności na dewastację. Wysokiej jakości materiały i precyzja wykonania ogrzewaczy wody Kospel zapewniają wieloletnie i bezproblemowe użytkowanie.