Urządzasz lub remontujesz łazienkę? Oprócz zakupu kafelków, wanny czy umywalki, powinieneś pomyśleć też o odpowiednich meblach. Wśród dostępnych w sklepach wielu modeli zdecydowanie wyróżniają się szafki łazienkowe otwarte. Są funkcjonalne i pojemne, ale w przeciwieństwie do innych tego typu mebli, ułożone na ich półkach rzeczy – kosmetyki, ręczniki czy dekoracje - nie są schowane za drzwiami. W zależności od rodzaju mogą pełnić rolę komód podumywalkowych, modułów lub szafek wiszących. Natomiast ich wspólnym mianownikiem jest minimalistyczny, stylowy wygląd. Czym jeszcze odznaczają się szafki łazienkowe otwarte na tle innych mebli tego typu? Dlaczego powinieneś uzupełnić wyposażenie swojej łazienki właśnie o taką komodę? Przeczytaj poniżej.

Szafki łazienkowe otwarte – czym się wyróżniają?

W odróżnieniu od innych szafek łazienkowych modele z tej kategorii wyposażone są głównie w otwarte, nieosłonięte półki. Nie oznacza to wcale, że wybierając tego rodzaju meble, trudniej będzie Ci utrzymać porządek w łazience. Na stelażu umieszczonym pod umywalką czy wiszącym module możesz przechowywać wszystkie te rzeczy, które do tej pory nie miały swojego miejsca w toalecie – kosmetyki, akcesoria do makijażu, szczotki i grzebienie do włosów, a nawet ręczniki. Z kolei szafka powieszona nad pralką może posłużyć Ci jako schowek na środki do sprzątania, proszki i płyny do prania – położone wysoko, będą znajdowały się poza zasięgiem dzieci, a Ty wykorzystasz niezagospodarowana do tej pory przestrzeń. Czym jeszcze wyróżniają się szafki łazienkowe otwarte? Większość z nich zachowana jest w minimalistycznej stylistyce i ma nowoczesny sznyt. Takie meble będą pasować do industrialnej i loftowej łazienki, ale również toalety urządzonej w stylu boho lub skandynawskim.

Szafki łazienkowe otwarte i ich rodzaje

Szafki łazienkowe otwarte dają projektantom duże pole do popisu, dlatego też znajdziesz wśród nich wiele różnorodnych modeli. Jakich? Do Twojej dyspozycji są szafki podumywalkowe, które przystosowane są do montażu jednej lub dwóch mis do mycia, oraz warianty wyposażone w półki i pojedyncze szuflady. Kolejna opcja to ultraminimalistyczne konsole, których jedynym elementem jest stalowy stelaż. Oczywiście konstrukcję tę możesz wzbogacić o kamienne półki lub granitowe umywalki. Podobają Ci się otwarte meble, ale nie chcesz, żeby wszystkie przechowywane przez Ciebie przedmioty były widoczne? Zdecyduj się na stojącą konsolę z szufladą. Wśród szafek łazienkowych znajdziesz również otwarte moduły w różnych rozmiarach. Możesz powiesić je na ścianie w łazience, co pozwoli Ci zyskać przestrzeń do przechowywania – a ta przyda się szczególnie w niewielkich wnętrzach, takich jak toaleta w bloku. Co ważne – moduły możesz ze sobą zestawiać, dzięki czemu zyskasz dodatkowe półki do zagospodarowania. Mówiąc o organizacji przestrzeni, warto wspomnieć o jeszcze jednym rodzaju mebli łazienkowych otwartych – szafce wiszącej, którą możesz powiesić nad pralką lub suszarką.

Szafki łazienkowe otwarte – oferta sklepu internetowego Bridom.pl

Wszystkie wymienione rodzaje szafek łazienkowych otwartych kupisz w naszym sklepie internetowym. Choć poszczególne modele różnią się między sobą wyglądem, łączy je wysoka funkcjonalność – a to dzięki zastosowaniu takich rozwiązań jak cichy domyk. Co równie ważne nasze meble wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu będziesz mógł korzystać z nich przez długie lata. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź wszystkie oferowane przez nas meble z tej kategorii.