Wanny to doskonały wybór dla osób, które lubią czerpać z gorącej kąpieli jak najwięcej przyjemności i... mają dużo miejsca w łazience lub dużo dobrych chęci. Wymiary wanien cechują się znaczną rozbieżnością (standardowa długość od 100 do 200 centymetrów, a standardowa szerokość od 70 do 100 centymetrów) i w zasadzie wybierając najmniejszą dostępną wannę, możemy zmieścić ją nawet w bardzo małej łazience (przy odpowiednim projekcie).

Wymiary łazienki determinują nie tylko wymiary wanny, ale także jej kształt. W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wachlarz kształtów wanien, a wśród nich najbardziej popularne – prostokątne czy owalne.

Oprócz walorów czysto funkcjonalnych, warto zadbać także o walory estetyczne, związane zarówno z kształtem wanny, jak i materiałem z jakich jest wykonana. W zależności od Państwa wymagań dotyczących wytrzymałości, jakości,  właściwości antypoślizgowych, łatwości w utrzymaniu w czystości czy odporności na odbarwienia, mogą Państwo wybrać wanny akrylowe, stalowe czy żeliwne.

Wanna powinna być wygodna i funkcjonalna. Kupując najlepiej dopasowaną do nas wannę powinniśmy wziąć pod uwagę obecność komfortowego siedziska, półeczki czy oparcia.

Dostępne w naszym sklepie wanny montowane są najczęściej na nóżkach lub szynach. Warto upewnić się, że nóżki lub szyny zapewniają stabilność konstrukcji i bezpieczeństwo jej użytkowania.

Wiele z wanien nie wymaga dodatkowej obudowy, ale część z nich można, a nawet trzeba w nią zaopatrzyć. Można oczywiście zabudować ją stelażem, ale wiąże się to z koniecznością poważnego remontu łazienki w przypadku ochoty na zmianę wystroju czy chęci przestawienia wanny.

Przy zakupie wanny warto zastanowić się nad systemami hydromasażu. Opcja ta jest oczywiście droższa, ale jakże przyjemniejsza jest z nią kąpiel po długim i męczącym dniu.

Osoby, które nie chcą rezygnować z możliwości wzięcia szybkiego prysznicu, powinny zdecydować się na parawan nawannowy, dostępny w naszym sklepie w wielu modelach różniących się nie tylko wielkością, ale także sposobem montażu czy funkcjonalnością.

Wanny Sanplast