Prysznic czy wanna – oto jest pytanie. Obowiązujący jeszcze do niedawna podział, mówiący, że duża łazienka musi mieć wannę, a mała prysznic, nie jest już aktualny. Oczywiście posiadacze niewielkich metrażowo łazienek raczej będą „skazani” na prysznic, ale właściciele odrobinę większych pomieszczeń sanitarnych wcale nie muszą się ograniczać do utartych schematów i mogą spokojnie zdecydować się na prysznic, który prawdę mówiąc, może spełniać większość funkcji standardowej wanny.

Prysznic jest przede wszystkim wygodny. Szybka kąpiel, brak konieczności suszenia nie tylko swojego ciała, ale też całej łazienki, łatwość utrzymania w czystości – to tylko kila cech decydujących o rosnącej popularności pryszniców. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup – musimy przemyśleć dokładnie pewną kwestię – czy wybrany prysznic spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Wybór dostępnych na rynku modeli jest w tym sezonie wyjątkowo bogaty i z pewnością dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego.

Wybierając konkretny model prysznica musimy zastanowić się nad tym, jaką ilością miejsca dysponujemy – prysznice mogą być zarówno duże, jak i małe. Oczywiście ich wielkość to nie wszystko – ważny jest także ich kształt. Część modeli doskonale mieści się w kątach, część zdecydowanie bardziej pasuje do ścian – wybór należy do nas.

Warto wiedzieć, że w kategorii pryszniców mieści się znacznie więcej produktów, niż ogólnie rozumiane kabiny prysznicowe. Znajdziemy tutaj przecież także parawany, kabiny nawannowe oraz drzwi czy ścianki nawannowe – nic już nie stoi na przeszkodzie udoskonalenia naszej wanny (czy nawet kawałka wolnej przestrzeni w łazience) i umożliwienia korzystania z niej właśnie jak z prysznica.

Podczas projektowania naszej łazienki pomyślmy również o systemie doprowadzania wody do kabiny – tutaj wybór również jest zachwycający – od deszczownic do paneli natryskowych, od modeli prostych, po te najbardziej skomplikowane z systemami hydromasażu, od tych przystępnych cenowo, do tych odrobinę droższych. Nic, tylko kupować!