Brodzik to doskonałe rozwiązanie dla osób, które stają przed wyzwaniem urządzenia łazienki o niewielkich wymiarach. Oczywiście istnieje wiele rozmiarów brodzików, od tych najmniejszych o wymiarach 70 x70 milimetrów, do tych znacznie większych i nic nie stoi na przeszkodzie, aby właściciele odrobinę większych łazienek zdecydowali się na kupno brodziku zamiast wanny czy nawet i brodziku, i wanny.

Rozmiar brodziku ma znaczenie, ale liczy się także jego kształt. W zależności od preferowanego kształtu mogą Państwo się zdecydować na brodziki o kształcie regularnym (np. kwadratowe bądź okrągłe) lub nieregularnym.

Brodziki różnią się także sposobem montażu. Na rynku dostępne są brodziki montowane na poziomie podłogi, na wylewce czy na podparciu materiałem konstrukcyjnym. Warto zainteresować się sposobem montażu brodziku już na etapie projektowania wystroju łazienki.

Niezależnie od wyboru kształtu brodziku i sposobu montażu, muszą Państwo pamiętać, aby był on dopasowany do wybranej przez Państwa obudowy.

Kolejny istotnym elementem przy wyborze brodziku jest materiał, z jakiego jest on zrobiony. Największą popularnością wśród klientów cieszą się brodziki akrylowe – lekkie, wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. Osoby szukające czegoś więcej, powinny zwrócić uwagę na brodziki wykonane z innych materiałów – ceramiki, odlewu mineralnego czy nowości – materiału kompozytowego Stonex. Oprócz walorów estetycznych, materiały te różnią się właściwościami użytkowymi, odpornością na ścieranie czy odbarwienia oraz właściwościami antypoślizgowymi.

Walory estetyczne brodzików to nie tylko ich kształt czy materiał, z jakich są wykonane. Brodziki różnią się także kolorystycznie – szczególnie gdy wybierzemy materiał kompozytowy Stonex oraz kształtem odpływu. Nasi klienci coraz częściej decydują się na odpływy liniowe, nadające każdemu brodzikowi odrobinę nowoczesnej elegancji.

Przy wyborze najlepszego brodziku warto także zastanowić się nad jego funkcjonalnością. Wiele brodzików wyposażonych jest w występy antypoślizgowe, a niektóre wyprodukowane są ze specjalnego, antypoślizgowego materiału. Bezpieczeństwo kąpieli szczególnie ważne jest wtedy, gdy korzystają z brodziku osoby starsze lub dzieci. Mówiąc o bezpieczeństwie (i wygodzie) powinniśmy wspomnieć także o siedzisku ułatwiającym kąpiel, dostępnym w wielu modelach brodzików.