Łazienka na zewnątrz

W dzisiejszych czasach wielu właścicieli domów z przyjemnością inwestuje zarówno w dodatkowy czas, jak i gotówkę, aby stworzyć luksusową łazienkę, która pozwala im odświeżyć się po długim, ciężkim dniu. Ciekawym pomysłem jest łazienka na zewnątrz, łączaca w sobie prywatność z powinnowactwem do natury. Efekt jest niezrównany.

Łazienka na zewnątrz może przynieść wiele korzyści, a mianowicie zapewnić niezbędną prwatność, zapewniając jednocześnie pełen luksus na wyciągniecie ręki. Istnieje wiele różnych konfiguracji, w tym wanna z hydromasażem, wanna wolnostojąca i kabina prysznicowa. Konwersja prywatnego ogrodu dostępnego z głownej sypialni do łazienki na zewnątrz jest również sensowna pod względem ergonomii.

Większość projektantów podejmuje się łączenia łazienek architektonicznie i wizualnie z resztą domu. Chodzi tu o scalenie tarasu lub patio w naturalne przedłużenie domu. Szklane ściany są w tym wypadku jednym z najpopularniejszych wyborów, jednak równie ciekawą propozycją jest dzielenie strefy prysznicowej i wanny między wnętrze i na zewnątrz. Umożliwia to również pracę nad wszystkim problemami z przestrzenią i zapewnia łazience przestronną atmosferę. 

Zdjęcia zostały użyczone ze strony decoist.com