Łazienka dla singla

Łazienka dla jedej osoby pozwala na wiele ciekawych rozwiązań i przede wszystkim oryginalność. Pisząc o oryginalności mamy na myśli wyjątkowe aksesoria i elementy wyposażenia wnętrza uosabiające charakter właściela.  

Życie w pojedynkę łączy się zazwyczaj z dużą swobodą, dzięki czemu można skupić się na swoich potrzebach i umiłowaniach  kolorystycznych. Warto jednak pamiętać o funkcjonalności.

Jak zatem optymalnie wykorzystać przestrzeń i sprzyjające warunki?

Mieszkania na które decydują się tzw. single to najczęściej kawalerki lub mieszkania 2-pokojowe. Miejsca na łazienkę nie ma za dużo z czym wiążą się różne dylematy. Największą trudnością przy urządzaniu łazienki singla jest wybór pomiędzy wanną a prysznicem.

W dzisiejszych czasach producenci proponują nam wanny już od długości 135cm, co w przypadku niewielkich łazienek jest świetnym rozwiązaniem. Natomiast jeżeli mamy problem w podjęciu decyzji, możemy zdecydować się na parawan nawannowy, który zamieni wannę w kabinę prysznicową, jednocześnie chrononiąc pomieszczenie przed zachlapaniem oraz zabrudzeniem. Gdy wybór jest oczywisty i jest nim kabina prysznicowa to w szczególności polecamy kabinę narożną, półokrągłą lub drzwi do wnęki.