Kotły gazowe c.o. Ariston

Firma Ariston to znany i ceniony producent elementów grzewczych. Swoją działalność opiera na nowoczesnych technologiach, nie zapominając o środowisku naturalnym. Produkty Ariston poprawiają komfort oraz pozwalają korzystać z energii cieplnej w sposób optymalny, co może przyczynić się do obniżenia kosztów ogrzewania.

Ogrzewanie gazowe jest jedną z najpopularniejszych metod ogrzewania. Dobrej jakości kocioł gazowy zapewnia bezpieczeństwo i wysoką sprawność całej instalacji. To „czystsza” forma ogrzewania — nie ma konieczności składowania paliw stałych ani czyszczenia pieca z popiołu. Nie bez znaczenia jest też dostępność miejsca — nie zawsze można pozwolić sobie na wydzielenie kotłowni czy zamontowanie dużego kotła. Ogrzewanie gazowe to także bardziej ekologiczne rozwiązanie — emituje mniej zanieczyszczeń niż kotły stałopalne. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą zawierającą kotły gazowe Ariston.

Kotły gazowe Ariston dwufunkcyjne i jednofunkcyjne — czym się różnią?

Wśród urządzeń marki Ariston znajdziemy dwa różne rodzaje kotłów gazowych C.O., są to piece gazowe jednofunkcyjne i piece gazowe dwufunkcyjne. Czym się różnią? Piece jednofunkcyjne ogrzewają wodę do instalacji C.O., która ogrzewa dom. Piece gazowe dwufunkcyjne Ariston ogrzewają zarówno wodę do instalacji centralnego ogrzewania, jak i wodę użytkową. Piece gazowe dwufunkcyjne Ariston nie posiadają zasobnika na wodę, a jej ogrzewanie zachodzi na bieżąco, zgodnie z zapotrzebowaniem. Kocioł jednofunkcyjny Ariston wymaga podłączenia dodatkowego zasobnika na wodę, którego wielkość powinna być dostosowana do potrzeb.

Piece gazowe dwufunkcyjne Ariston najlepiej sprawdzą się w mieszkaniach i domach z ograniczoną liczbą poborów wody, np. z jedną łazienką i kuchnią. Piece gazowe Ariston dwufunkcyjne nie będą odpowiednio wydajne w przypadku większej liczby punktów poboru, co spowoduje niższą temperaturę wody w kranie.

Piece gazowe Ariston — cena

Z jakim wydatkiem należy się liczyć, chcąc zakupić kocioł gazowy tego producenta? Jeśli chodzi o piece gazowe Ariston cena mieści się w zakresie 5 - 20 tys. złotych. Kotły gazowe Ariston jednofunkcyjne są na ogół droższe niż dwufunkcyjne. Dodatkowo zakup zasobnika C.W.U. do pieca jednofunkcyjnego zwiększa koszt początkowy całej inwestycji. Jednak nie sprawia to, że jest ona nieopłacalna — rodzaj kotła C.O. i sposób grzania wody powinien być zawsze dopasowany do zapotrzebowania oraz właściwości budynku.

Cena kotłów gazowych Ariston zależy od modelu — poszczególne modele różnią się między sobą stopniem zaawansowania i automatyzacji oraz posiadaniem dodatkowych funkcji jak np. sterowanie przez WiFi za pomocą aplikacji Ariston Net. Decydując się na kocioł gazowy, warto nieco dopłacić i wybrać kocioł gazowy Ariston z zamkniętą komorą spalania. Są to urządzenia bezpieczniejsze w użytkowaniu w przeciwieństwie do starszego rozwiązania, jakim jest otwarta komora spalania. Droższe są kotły gazowe kondensacyjne dwufunkcyjne Ariston , które wykorzystują technologię kondensacji, czyli odzysku ciepła z pary wodnej zawartej w spalinach. To daje wydajność spalania ponad 100% i powoduje spadek zużycia energii oraz oszczędności w rachunkach.