Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

Kotły na ekogroszek to obecnie opróczkotłów na węgiel czykotłów na biomasę jedno z najczęściej wybieranych urządzeń grzewczych. Urządzenia te są ekologiczne i ekonomiczne, wyróżniają się też długotrwałą bezawaryjną pracą, w zasadzie nie wymagają obsługi, gdyż są w pełni zautomatyzowane. Cechują się też niewielką emisją spalin i toksycznych substancji do atmosfery oraz wysoką sprawnością energetyczną, zapewniają efektywne ogrzewanie zarówno małych, jak i wielkopowierzchniowych obiektów. Czym jeszcze charakteryzują się kotły na ekogroszek i jakie są ich największe zalety?

Kotły na ekogroszek – budowa i działanie

To spawana konstrukcja wykonana z wysokiej jakości atestowanej blachy. Wysokość kotła można regulować za pomocą stopek. Pomiędzy obudową a wymiennikiem znajduje się izolacja wykonana z wełny szklanej, co minimalizuje utratę ciepła. Urządzenie jest też wyposażone w ceramiczne katalizatory, które mają na celu zmniejszenie emisji szkodliwych związków, a także w specjalny system wyrównywania ciśnień. Kocioł na ekogroszek ma wbudowany podajnik, który automatycznie przesuwa paliwo z pojemnika umieszczonego obok kotła. Komora spalania jest wyposażona w wysokoefektywny palnik retortowy. Każde regulowane jest przez sterownik z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem, dzięki któremu można zarządzać pracą podajnika, nadmuchu czy pomp i obsługiwać zawór mieszający i regulator pokojowy. Kotłem na ekogroszek można sterować zdalnie – przez internet lub telefon.

Kotły na ekogroszek – zalety

  • ­wygoda i oszczędność czasu – piece są w zasadzie bezobsługowe, wymagają kilku nieskomplikowanych czynności raz na kilka dni
  • oszczędność pieniędzy – kotły na ekogroszek są niedrogie w eksploatacji
  • stała temperatura w obiekcie – ustawiana automatycznie „na piecu”
  • ochrona środowiska – emituje znacznie mniej zanieczyszczeń niż piece opalane olejem czy węglem
  • komfort użytkowania – intuicyjny, łatwy interfejs
  • oszczędność miejsca – ekogroszek nie wymaga dużej powierzchni do przechowywania opału, kupuje się go w workach
  • możliwość ogrzewania domu, a jednocześnie zapewnienia ciepłej wody
  • niezwykle wygodny, w dużym stopniu zautomatyzowany system czyszczenia
  • wydajność i doskonała jakość pracy
  • solidna konstrukcja i nowoczesny design
  • niska emisja spalin, minimalna ilość sadzy i popiołu
  • bezpieczeństwo użytkowania – otwarcie pokrywy powoduje włączenie się sygnału alarmowego, automatycznie wyłączenie wentylatora i silnika.

Kotły na ekogroszek a ekologia

Kotły tego typu przeznaczone są do opalania wysokoenergetycznym węglem kamiennym o wielkości od 2 do 25 mm, tzw. ekogroszkiem. Paliwo to wytwarzane z węgla wysokiej jakości o niskiej zawartości siarki jest ekologiczne tylko wtedy gdy spala się w specjalnie skonstruowanym i przeznaczonym do tego piecu. Warto wiedzieć, że to właśnie wysokiej jakości ekogroszek (wysuszony, o odpowiedniej kaloryczności i bez dodatku zanieczyszczeń) uważany jest obecnie za jeden z najbardziej przyjaznych dla środowiska materiałów opałowych. Pali się powoli, długo, daje bardzo dużo ciepła, pozostawia niewiele spieków, emituje minimalne ilości zanieczyszczeń do atmosfery. Warto nadmienić, że rosnącą popularność kotły na ekogroszek zawdzięczają m.in. rządowemu programowi „Czyste powietrze”, którego celem było dofinansowanie takich nowoczesnych i ekologicznych instalacji. Kotły na ekogroszek to rozwiązanie zdecydowanie godne polecenia!