Pisuary najczęściej spotykane są w toaletach użytku publicznego, ale warto zauważyć, że klienci indywidualni również nie stronią od tego typu nowoczesnych rozwiązań. Co prawda zajmują one dodatkowe miejsce w łazience (czasami i tak bardzo ograniczone), ale zapewniają przecież komfort, za który warto oddać wiele.

Mężczyźni korzystający z pisuarów doceniają ich komfort i łatwość w obsłudze oraz... szybkość z jaką można załatwić tę najprostszą potrzebę filozoficzną – wystarczy podejść, zrobić swoje i spłukać wodę – bez konieczność podnoszenia i opuszczania klapy (chociaż i to też się zmienia), co jak wiemy jest dla wielu mężczyzn nie lada wyzwaniem.

Pisuary, podobnie jak inne sprzęty sanitarne w tych czasach, reprezentowane są przez wiele różniących się od siebie modeli. Różnią się one kształtem, wyglądem czy materiałem, z jakiego są zrobione. Warto kupić taki pisuar, który dopasuje się do sprzętów obecnych już w łazience (czy jej projekcie). To raczej niezbyt wyróżniające się urządzenie, ale mimo wszystko widoczne właśnie ze względu na względną rzadkość występowania.

Materiał, z jakiego zrobione są najczęściej pisuary to ceramika sanitarna – czysta i bardzo elegancka – zapewniająca łatwość w czyszczeniu i utrzymanie pisuaru w odpowiednim stanie (także technicznym).

Pisuary oprócz wymienionych wcześniej parametrów można podzielić na kategorie ze względu na sposób montażu, chociaż warto zaznaczyć, że lwia część pisuarów montowana jest na stelażu podtynkowym, co zapewnia nie tylko stabilność, ale także elegancję.

Nowoczesne modele pisuarów różnią się znacznie od tych klasycznych – mogą posiadać zamykaną klapkę czy radarowy zawór. Udogodnienia te oczywiście tylko pozornie wydają się niepotrzebne – wystarczy kilka chwil użytkowania, aby mocno je docenić i związać się z nimi na długo.