Kompakty WC to chyba najmniej doceniani przedstawiciele ceramiki sanitarnej. Raczej niewiele się o nich mówi. Kompakty WC kupowane są szybko i bez dogłębnej analizy, co jest dużym, ale niestety typowym błędem.

Kompakty WC składają się z miski WC oraz spłuczki podtynkowej lub natynkowej. Wybór odpowiedniego kompaktu WC znacząco wpływa na całościowy projekt urządzenia naszej łazienki.

Zestawy podtynkowe wymagają dobudowania odpowiednio stabilnych stelaży oraz zabudowania ich płytami z regipsu. Po zamontowaniu podtynkowej spłuczki i przymocowaniu miski WC do ściany, mamy już bardzo ograniczony dostęp do hydrauliki, dlatego tak ważne jest sporządzenie profesjonalnego projekt i precyzyjne go wykonanie. Montaż kompaktu WC ze spłuczką podtynkową nie jest lekki, łatwy i przyjemny, ale efekt końcowy zawsze wynagradza wszelkie trudy. Łazienka czy ubikacja ze schowaną za ścianą spłuczką i przymocowaną do niej miską WC jest zawsze trochę bardziej elegancka i trochę bardziej gustowna. Zestawy natynkowe są prostsze w montażu, ale niestety prezentują się odrobinę gorzej pod względem walorów estetycznych.

Miski WC wykonane są najczęściej z akrylu – to tani, w miarę wytrzymały i do tego bardzo lekki materiał. Czyszczenie go nie sprawia problemu, co jest szczególną zaletą właśnie w przypadku ceramiki sanitarnej.

Osoby kojarzące kompakty WC z ciężkim, niezbyt atrakcyjnym designem powinny dokładniej przyjrzeć się naszej ofercie i szybko wyjść z błędu. Nowoczesne kompakty WC są delikatne, eleganckie, subtelne i pełne wdzięku. Może to zabrzmieć odrobinę przewrotnie, ale nowoczesne kompakty WC są prawdziwymi perłami łazienkowego wystroju.

Kompakt WC należy skompletować z deską sedesową. Co ważne, powinniśmy wybrać model deski idealnie pasujący do zakupionego kompaktu. Oczywiście, są na rynku dostępne deski sedesowe w miarę uniwersalne, ale w ich uniwersalność możemy uwierzyć dopiero wtedy, gdy sprawdzimy je we własnym zakresie.