Brodziki asymetryczne pozwalają na wprowadzenie w życie naszych marzeń o łazience niebanalnie pięknej, ale także nieziemsko funkcjonalnej i przeczą zasadzie mówiącej, że piękne nie może być funkcjonalne, a funkcjonalne nie może być piękne.

Brodziki asymetryczne mają jak sama ich nazwa wskazuje kształty niesymetryczne, chociaż ich poszczególne fragmenty są jak najbardziej symetryczne. Tego rodzaju brodziki najczęściej w swoich kształtach posiadają część kół, prostokątów czy kwadratów, chociaż nie jest to oczywiście regułą. Dodatkowo asymetryczny kształt brodziku wymaga na nas znalezienia kabiny prysznicowej o równie asymetrycznych kształtach – zadanie to może być czasami nad wyraz trudne, dlatego wielu producentów oferuje zestawy łączące brodzik z kabiną i musimy przyznać, że jest to rozwiązanie coraz chętniej wybierane przez naszych klientów.

Przy wyborze odpowiedniego modelu musimy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zrobiony jest brodzik asymetryczny – może być to zarówno ceramika, jak i akryl. Materiały te mają i swoje plusy, i swoje minusy – prawdopodobnie będziemy musieli iść na pewnego rodzaju kompromis. Jeśli chodzi o kolor tych materiałów, to w tym wypadku nie będzie konieczności kompromisów – barw brodzików symetrycznych jest wiele.

Brodziki asymetryczne oprócz kształtów różnią się także wysokością – najniższe praktycznie nie mają własnej ścianki (i łączą się podłogą), najwyższe z powodzeniem mogą zastępować wannę bez utraty typowej dla wanien funkcjonalności. Dodatkowo część brodzików zaopatrzonych jest w półeczki ułatwiające korzystanie z prysznicu osobom starszym lub niepełnosprawnym.

Kwestią nie tylko praktyczną, ale także estetyczną jest odpływ wody, a raczej jego kształt – standardowo jest on okrągły, ale niektórzy nasi klienci zdecydowali się na odpływ liniowy i nie żałują! Co więcej, są bardzo z tego rozwiązania zadowoleniu i polecają takie odpływy swoim znajomym.