Odpływy prysznicowe liniowe dostępne w ofercie bridom.pl przeznaczone są do kabin prysznicowych typu walk-in. Wszystkie modele zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Produkt ten jest dyskretny, a tym samym niemal niewidoczny w kabinie. Tego rodzaju odpływy najczęściej wykorzystywane są w domach zamieszkiwanych przez osoby starsze, schorowane lub niepełnosprawne. W swoich łazienkach chętnie montują je również młodociani rodzice, którzy mają małe dzieci. Odpływy prysznicowe liniowe posiadają wiele zalet w znacznym stopniu ułatwiających domownikom codzienne funkcjonowanie. Dlatego nie zwlekaj i poznaj nasze propozycje już dziś! Zapewnij swoim najbliższym wygodę, idącą w parze z funkcjonalnością.

Jak działają odpływy prysznicowe liniowe

Odpływy prysznicowe liniowe montowane są pod płytkami podłogowymi, dzięki czemu ich ekspozycja jest praktycznie niezauważalna. Rozwiązanie to uwalnia Klientów od konieczności montowania w łazienkach niewygodnych brodzików. Każdy model odpływu liniowego posiada syfon zabezpieczony specjalnym sitkiem. Ten niepozorny element ma za zadanie zebrać wszelkie nieczystości, takie jak np. włosy, eliminując ryzyko zapchania się syfonu na dowolnym jego odcinku. Odpływy tego typu wyróżniają się wysoką przepustowością, co oznacza, że w krótkim czasie odprowadzają dużą ilość wody. Ponadto konstrukcja odpływów, a dokładniej ich stelaże umożliwiają montaż urządzenia w niskim stropie. Wobec tego bez obaw zainstalujesz je nawet w najbardziej skomplikowanej technicznie łazience.

Na co zwrócić uwagę kupując odpływy prysznicowe liniowe

Decydując się na odpływy prysznicowe liniowe, należy wziąć pod uwagę dwa najważniejsze parametry, a mianowicie przepustowość wody oraz długość kabiny.

Przepustowość wody określana jest przy każdym modelu odpływu za pomocą ilości litrów spływających do rur na minutę. Im wyższa liczba, tym oczywiście szybsze odprowadzanie wody z kabiny prysznicowej. Dokładne zmierzenie długości powierzchni kabinowej umożliwi Ci zaś dopasowanie właściwego rozmiaru odpływu.

Ponadto dość istotnym elementem związanym z instalacją urządzenia jest głębokość jego montażu. W tym celu warto zwrócić uwagę na dane techniczne, takie jak rozmiar przyłącza, wysokość zabudowy, a także minimalną i maksymalną wysokość odpływu. Oczywiście wszystkie te dane widnieją w szczegółowych informacjach uwzględnionych w opisie danego modelu.

Odpływy prysznicowe liniowe – minimalistyczny design w Twojej łazience

Projektując swoją wymarzoną łazienkę, z pewnością zależy Ci na perfekcyjnym dopasowaniu każdego szczegółu związanego z jej wystrojem. Odpływy prysznicowe liniowe wyróżniają się niezwykłą estetyką, prostą formą, a także niebywałą elegancją. Świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach zaaranżowanych w myśl minimalistycznych rozwiązań. Kabiny prysznicowe bez brodzika są bowiem stylowe, jak również w pełni funkcjonalne.

Aby Twoja przestrzeń do kąpieli typu walk-in, była w stu procentach spójna warto wyposażyć ją w armaturę prysznicową nawiązującą kolorystyką do odpływu. Wówczas uzyskasz pewność, że żaden element w Twojej łazience nie pojawił się tam przypadkowo. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz przepiękne deszczownice, a także pozostałe niezbędniki, dzięki którym wyposażysz swoją łazienkę od A do Z.

Odpływy prysznicowe liniowe – zalety użytkowania

Odpływy prysznicowe liniowe wykazują szereg zalet związanych z komfortem, utrzymaniem kabiny w czystości czy też bezpieczeństwem. Z tego względu stały się one bardzo popularnym systemem odprowadzającym wodę podczas kąpieli.

Przede wszystkim ich obecność eliminuje konieczność zamontowania w łazience brodzika. Tę zależność chwalą sobie zarówno rodziny z małymi dziećmi, jak i ludzie starsi tudzież osoby obciążone niepełnosprawnością ruchową. Płaska powierzchnia natrysku nie wymaga bowiem unoszenia nóg podczas wchodzenia do kabiny i wychodzenia z niej. Czyni to łazienkę miejscem bezpiecznym dla najmłodszych bądź schorowanych użytkowników. Dodatkowo odpływy prysznicowe liniowe nie są uciążliwe w sprzątaniu. Syfony można w nich zwykle czyścić od góry, co ułatwia tę czynność szczególnie osobom ograniczonym ruchowo.