Odpływy prysznicowe stanowią nieodłączny element wyposażenia kabiny typu walk-in czyli bez brodzika. W ofercie bridom.pl znajdziesz różnorodne modele tego typu sprzętu wyróżniające się najwyższą jakością gwarantowaną przez flagowych producentów wyposażenia łazienkowego. Dzięki nim Twoja łazienka stanie się komfortowym miejscem relaksu, które nie będzie wymagało specjalistycznych zabiegów, aby utrzymać je w nienagannej czystości. Odpływy prysznicowe proponowane przez Bridom to dyskretne, a także niezwykle stylowe systemy odprowadzające wodę doskonale wpisujące się w nowoczesny, minimalistyczny design. Nie zwlekaj i poznaj funkcjonalne rozwiązanie niosące za sobą pełnię satysfakcji z użytkowania!

Odpływy prysznicowe – jakie wybrać?

W bogatej ofercie naszego sklepu internetowego bridom.pl znajdziesz odpływy prysznicowe ścienne oraz liniowe. Różnica pomiędzy tymi dwoma rodzajami dotyczy wyłącznie miejsca ich montażu. Pierwsze z wyżej wymienionych, jak sama nazwa wskazuje, instaluje się na ścianie kabiny prysznicowej zaś odpływy liniowe, montowane są na podłodze. Funkcje obu systemów są identyczne - mają one za zadanie odprowadzać wodę zużytą podczas kąpieli do rur kanalizacyjnych. Zarówno jeden, jak i drugi wariant montuje się pod płytkami ceramicznymi. Zatem Twój wybór powinien opierać się na estetyce związanej z ogólną aranżacją wnętrza.

Jeśli chcesz, aby projekt Twojej nowej łazienki utrzymywał spójność, warto dopasować odpływ do pozostałych elementów armatury prysznicowej, takich jak chociażby zestawy, kolumny prysznicowe.

Odpływy prysznicowe – najwyższa jakość i przemyślana konstrukcja

Odpływy prysznicowe znajdujące się w asortymencie sklepu Bridom zostały wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej odpornej na działanie wody oraz środków chemicznych. Dzięki temu pozostaną one w świetnej kondycji wizualnej przez wiele lat.

Ich niepodważalnym atutem jest prosta budowa, która umożliwia bezproblemowy montaż w ścianie tudzież w podłodze. Specjalne ruszty o konkretnych wymiarach zapewniają instalację odpływów pod płytkami ceramicznymi, co zmniejsza widoczność systemu do absolutnego minimum. Rozmiar przyłącza został dostosowany do indywidualnej konstrukcji każdego modelu odpływu.

Ponadto odpływy prysznicowe w zdecydowanej większości posiadają osadniki zanieczyszczeń, a także sitka zabezpieczające syfony. Ma to ogromne znaczenie wpływające na utrzymanie urządzenia w czystości.

Odpływy prysznicowe – parametry, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrany przez Ciebie system będzie w stu procentach odpowiedni dla Twojej kabiny prysznicowej, należy wziąć pod uwagę kilka najistotniejszych parametrów. Wśród nich nie można pominąć długości odpływu, która musi być adekwatna do długości lub szerokości kabiny. W drugiej kolejności trzeba uwzględnić minimalną i maksymalną wysokość całej konstrukcji instalacji, jak i rozmiar przyłącza. Oczywiście jedną z ważniejszych informacji dla Klienta jest przepustowość wody, czyli jej ilość odprowadzana do kanalizacji w określonym czasie. Im większa objętość mierzona w litrach, tym szybsze przedostawanie się cieczy do rur.

Wszystkie wyżej wymienione dane znajdziesz w szczegółowych opisach konkretnych produktów. Uwzględnienie tych parametrów zaoszczędzi Ci niepotrzebnych komplikacji podczas remontu.

Odpływy prysznicowe – czysta łazienka bez żmudnego wysiłku

Kabiny prysznicowe w odczuciu wielu naszych Klientów są niezwykle uporczywe, jeśli chodzi o utrzymanie ich w czystości. Musimy w tym miejscu przyznać rację, ale odnosząc się wyłącznie do kabin z brodzikami. Czyszczenie wszelkich zakamarków znajdujących się pomiędzy częścią osłonową a brodzikiem nie należy do najłatwiejszych czynności. Inaczej przedstawia się to gdy decyzja pada na nowoczesną kabinę walk-in, która nie posiada brodzika. Wówczas nienaganny wygląd przestrzeni kąpielowej możesz osiągnąć przy użyciu najprostszej silikonowej ściągaczki. Wystarczy zebrać nią wszelkiego rodzaju zacieki wodne występujące na ścianach kabiny oraz na posadzce.

Odpływy prysznicowe posiadają specjalne haczyki do podnoszenia zewnętrznej pokrywy. Pod nią zaś znajduje się osadnik zanieczyszczeń. Dzięki takiej konstrukcji w prosty i szybki sposób oczyścisz system odpływowy z włosów tudzież innych nieczystości.


Sprawdź również: