Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

Wygoda i bezpieczeństwo podczas kąpieli dla osób z ograniczeniami ruchowymi

Osoby starsze bądź z niepełnosprawnościami ruchowymi mogą mieć problem z poruszaniem się i samodzielnym wykonywaniem codziennych czynności, na przykład z kąpielą. Dlatego tak ważne jest, aby ich najbliższe otoczenie, w tym także łazienka, było odpowiednio dostosowane. W takich przypadkach podczas aranżacji przestrzeni konieczna jest maksymalizacja bezpieczeństwa i zwiększenie komfortu w codziennym życiu. Aby zapewnić bezpieczeństwo w łazience podczas mycia, w planowaniu przestrzeni kąpielowej konieczne jest uwzględnienie rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i funkcjonalność. Podczas kąpieli mokre otoczenie staje się bardzo śliskie i stanowi ogromne zagrożenie dla wszystkich, a w szczególności dla osób z niepełnosprawnością ruchową, a niewielkie rozmiary kabiny prysznicowej mogą stanowić dodatkowe utrudnienie w poruszaniu się. Jeśli troska o najbliższych oraz ich bezpieczeństwo są dla Ciebie ważne, zadbaj o odpowiednią aranżację otoczenia. Jednym z rozwiązań znacząco zwiększającym bezpieczeństwo oraz komfort osób z niepełnosprawnością ruchową podczas czynności higienicznych są siedziska łazienkowe umieszczane w kabinie prysznicowej.

Siedziska prysznicowe — praktyczne i komfortowe ułatwienie życia codziennego

Siedziska łazienkowe umieszczane w kabinie prysznicowej to rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo i wygodę osób z ograniczeniami ruchowymi podczas kąpieli pod prysznicem. Oprócz funkcji związanych z wygodą i bezpieczeństwem pomagają one zachować większą samodzielność oraz intymność, co często jest dla tych osób bardzo ważne. Siedziska prysznicowe stanowią ogromne ułatwienie nie tylko dla zażywającego kąpieli, ale również dla jego opiekuna. Kiedy obecność opiekuna jest konieczna, siedzisko zmniejsza jego wysiłek związany z podnoszeniem i utrzymaniem ciała seniora bądź chorego, a także ogranicza ryzyko upadku wynikającego z wyślizgnięcia się podczas mycia. Siedziska łazienkowe w połączeniu z uchwytami ściennymi stanowią optymalny zestaw niezbędny w aranżacji funkcjonalnej i przyjaznej przestrzeni. Pomaga on odpowiednio dostosować strefę kąpielową do potrzeb osoby z niepełnosprawnością ruchową, dzięki czemu kąpiel przebiega bez większych trudności i ograniczeń. Montaż siedziska łazienkowego pod prysznicem sprawi, że kąpiel będzie znacznie prostsza i przyjemniejsza.

Siedziska łazienkowe — funkcjonalność i bezpieczeństwo w łazience

Siedziska łazienkowe są zaprojektowane tak, aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo i poprawić komfort osób starszych i niepełnosprawnych podczas kąpieli. Ze względu na kompaktowe rozmiary świetnie sprawdzą się nawet w niewielkich kabinach prysznicowych. To praktyczne i eleganckie rozwiązanie, które stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych siedzisk kąpielowych w formie krzesła. Montowane do ściany siedzisko po złożeniu w pionie zajmuje niewiele miejsca, a jego wpływ na bezpieczeństwo i jakość zabiegów higienicznych może okazać się nieoceniony. Siedziska łazienkowe wykonywane są wysokiej jakości materiałów, a ich ergonomiczny kształt i zaokrąglone krawędzie gwarantują wygodę i bezpieczeństwo. Wybierając odpowiednie siedzisko, należy zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie — w przypadku siedzisk łazienkowych montowanych do ściany zwykle jest to 130-150kg. Estetyka oraz jakość wykonania oferowanych produktów sprawiają, że nasze siedziska łazienkowe świetnie wpasują się do każdego wnętrza. Ich uniwersalność umożliwia zastosowanie nie tylko w łazience pod prysznicem, ale też wszędzie tam, gdzie takie ułatwienie będzie przydatne, a gdzie nie mieszczą się bądź nie pasują konwencjonalne meble — na przykład w przedpokoju.